https://korsea.pl

KURS NA PATENT ŻEGLARZA JACHTOWEGO

 Jezioro  Zegrzyńskie

Kurs weekendowy na żeglarza jachtowego – Zegrze

Intensywny kurs weekendowy na żeglarza jachtowego to  szkolenie dla tych, którzy chcą przeznaczyć weekendy na zdobycie umiejętności i wiedzy potrzebnych do skutecznego i bezpiecznego sterowania jachtem. Nasze kursy organizujemy na Jeziorze  Zegrzyńskim w każdy weekend, w soboty i niedziele  w godzinach 9.00- 18.00. Szkolenie prowadzą instruktorzy żeglarstwa z dużą wiedzą i doświadczeniem a zajęcia odbywają się na różnych jachtach kabinowych.

Harmonogram i cennik kursu

Zapisz się online. W ten sposób zagwarantujesz sobie miejsce.

Możesz zapisać się rezerwując od razu termin. Harmonogram kursów weekendowych znajdziesz poniżej. Przechodząc do rezerwacji masz możliwość wyboru czy zapłacisz pełną kwotę za szkolenie czy zaliczkę w wysokości 300zł. Po zapisaniu się otrzymasz materiały szkoleniowe do nauki teorii oraz dostęp do bazy pytań, przygotowujących do egzaminu. Termin egzaminu jest ustalany w trakcie szkolenia z jego organizatorem.

Harmonogram kursów weekendowych na patent żeglarza jachtowego

30.03 – 14.04.2024

1590 zł

2 wolne miejsca

20.04 – 05.05.2024

1590 zł

2 wolne miejsca

11.05 – 26.05.2024

1590 zł

Dostępne

01.06 – 16.06 .2024

1590 zł

Dostępne

22.06 – 07.07 .2024

1590 zł

Dostępne

13.07 – 28.07 .2024

1590 zł

Dostępne

03.08 – 18.08 .2024

1590 zł

Dostępne

24.08 – 08.09 .2024

1590 zł

Dostępne

14.09 – 29.09 .2024

1590 zł

Dostępne

05.10 – 20.10 .2024

1590 zł

Dostępne

Może Cię zainteresuje też:

Kurs motorowodny

Możesz zrobić również kurs motorowodny w specjalnej cenie dla uczestników szkoleń żeglarskich – 400zł. Warto mieć patent sternika motorowodnego choćby po to aby popływać sobie na skuterze wodnym.

Kurs żeglarski codzienny

Kurs żeglarski codzienny to szkolenie od niedzieli do soboty. Intensywne szkolenie na patent żeglarski to dobry sposób na zdobycie wiedzy i umiejętności żeglarskich. Nie tracisz weekendów, intensywne szkolenie trwa tydzień

Kurs kurs żeglarski indywidualny

Kurs indywidualny to dobra opcja dla zapracowanych i tych, którzy chcą zaplanować swoje szkolenie w wybranych i ustalonych indywidualnie terminach. Ustalamy wspólnie zasady szkolenia.

Patent żeglarza jachtowego

Po co jest ten patent? 

Patent żeglarza jachtowego to podstawowe uprawnienie do sterowania jachtami żaglowymi. To, że jest to podstawowy patent nie oznacza że najmniej ważny. Wbrew pozorom daje dość duże uprawnienia żeglarskie. Pozwala prowadzić jachty żaglowe po wodach śródlądowych i morskich. Każde szkolenie kończy się egzaminem państwowym. Zajęcia prowadzimy na nowoczesnych jachtach żaglowych. O wszystkim dowiesz się na naszym szkoleniu. A więcej informacji znajdziesz niżej. Do zobaczenia na szkoleniu!

Patent żeglarza jachtowego uprawnia do:

1. Prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych.
2. Prowadzenia jachtów żaglowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej. Jedyne wymaganie przed rozpoczęciem szkolenia i przystąpieniem do egzaminu to ukończone 14 lat.

Kto wydaje patenty?

Wszystkie patenty żeglarskie wydaje Polski Związek Żeglarski – zobacz tutaj >>

Korsea. Patent żeglarza jachtowego

Więcej informacji

Kursy weekendowe na Jeziorze Zegrzyńskim

To  kurs odbywający się w soboty i niedziele przygotowujący do samodzielnego żeglowania i zdobycia patentu żeglarza jachtowego. Intensywne zajęcia praktyczne na jachtach kabinowych: Sasanka, Tes,Tango, Antila. Załogi 3-4 osobowe. Szkolenie prowadzą wyłącznie doświadczeni instruktorzy żeglarstwa. Otrzymujesz kompletne materiały szkoleniowe i dostęp do bazy pytań. Jeśli jesteście grupą znajomych 3-5 osób przygotujemy dla Was kurs indywidualnie.

Korsea Akademia Motorowodna i Żeglarska nad Jeziorem Zegrzyńskim jest organizatorem kursów weekendowych i indywidualnych na patent żeglarza jachtowego. To szkolenie  ma przygotować Cię do samodzielnego prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych. Paten żeglarza umożliwia również pływanie jachtami żaglowymi w strefie przybrzeżnej na morzu. Intensywny kurs weekendowy to duża dawka wiedzy i nauka praktycznych umiejętności sterowania jachtem żaglowym.

O kursie na patent żeglarza jachtowego

Kurs składa się z części praktycznej i teoretycznej. Jest realizowane na podstawie naszego programu szkolenia, przygotowanego w oparciu o wytyczne egzaminacyjne Ministerstwa Sportu. Szkolenie teoretyczne odbywa się on-line. Spotykamy się na webinariach prowadzonych przez naszych instruktorów oraz otrzymujesz dostęp do naszych materiałów szkoleniowych i bazy pytań egzaminacyjnych.

Szkolenie praktyczne to już zajęcia na wodzie, na jachtach kabinowych na Jeziorze Zegrzyńskim. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów żeglarstwa. Kursy weekendowe są realizowane w soboty i niedziele w godz. 9.00- 17.00. Ostatniego dnia kursu odbywa się egzamin na patent żeglarza jachtowego.

W ramach szkolenia otrzymujesz:

  • realizację  programu szkolenia żeglarskiego
  • wykłady, seminaria i dostęp do materiałów szkoleniowych
  • opiekę instruktorów żeglarstwa
  • wachty żeglarskie składające się z załóg 4, 5 osobowych + instruktor
  • ubezpieczenie NNW podczas szkolenia żeglarskiego
  • szkolenie na jachtach kabinowych z silnikami przyczepnymi
  • zdobycie umiejętności żeglarskich na wysokim poziomie
  • dobre przygotowanie do egzaminu państwowego na patent żeglarza jachtowego

Cena kursów weekendowych

Cena szkolenia w konkretnym terminie jest podana w harmonogramie powyżej. Masz wybór terminów a więc i cen.

Cena zawiera:
Realizację programu szkolenia na patent żeglarza jachtowego – zajęcia praktyczne (8 dni pływania jachtem kabinowym). Dostęp do szkolenia on-line, materiałów szkoleniowych oraz bazy pytań egzaminacyjnych.

Cena nie obejmuje:
Opłat za egzamin i wystawienie patentu motorowodnego. Zakwaterowania, wyżywienia, transportu.

Cennik egzaminów na patent żeglarza jachtowego

250zł – pełna opłata za egzamin na patent żeglarza jachtowego,
125zł – opłata ulgowa za egzamin na patent żeglarza jachtowego.

*UWAGA! Dla uczniów i studentów posiadających ważną legitymację upoważniającą do zniżki. Egzamin opłacamy w czasie trwania szkolenia lub za pomocą naszej strony. Opłata za wydanie patentu wynosi 50 zł plus koszty przesyłki (tu też obowiązują zniżki dla uczniów i studentów)

Egzamin na patent żeglarza jachtowego

Po zakończeniu szkolenia, każdy uczestnik może przystąpić do egzaminu państwowego.  Egzamin składa się  części teoretycznej i praktycznej. W trakcie części teoretycznej należy rozwiązać test składający się z 75 pytań, udzielając 65 prawidłowych odpowiedzi. Cześć praktyczna obejmuje manewrowanie jachtem na żaglach i silniku. Egzaminy zdajesz na jachcie, na którym się szkoliłeś.

Aby zdać egzamin należy pozytywnie zaliczyć obydwie części (teoria + praktyka). Wynik egzaminu podany jest uczestnikom zaraz po jego zakończeniu. Otrzymujesz od komisji egzaminacyjnej zaświadczenie, które później składasz w PZŻ i czekasz patent żeglarski.

Kurs motorowodny dla uczestników kursu żeglarskiego

W czasie kursu żeglarskiego istnieje możliwość zrobienia kursu motorowodnego w atrakcyjnej cenie. Zajęcia prowadzone są na RIB-ie Grand 580 z silnikiem Suzuki 140KM. Nasi instruktorzy motorowodni przekażą Ci  wiedzę i praktyczne umiejętności  manewrowania motorówką. Cena szkolenia dla  kursantów to 400 zł.

Miejsce szkolenia i egzaminów

Szkolenia praktyczne realizujemy na Jeziorze Zegrzyńskim w dwóch lokalizacjach:
PORT SZANTA CAFE, port i restauracja w Zegrzu Południowym, ul. Warszawska 47. W porcie działa restauracja z pysznymi jedzeniem (polecamy sandacza). Na terenie portu jest slip i pomosty do cumowania łodzi. Dobry i wygodny dojazd od strony Legionowa lub Nieporętu. Jest parking. Mapę dojazdu znajdziesz TUTAJ >>>.
REWITA Rynia, ośrodek wypoczynkowy i hotel w Białobrzegach, położony przy ul. Wczasowej 59. Teren ośrodka jest ogrodzony z płatnym wjazdem dla samochodów. Ośrodek jest pięknie położony w lesie. Jego atutem jest plaża jedna z najpiękniejszych nad Jeziorem Zegrzyńskim. Mapę dojazdu znajdziesz TUTAJ >>>

Do pobrania - warto przeczytać!

Poniżej masz możliwość pobrania podstawowych materiałów dotyczących uprawiania sportów motorowodnych, przepisów prawnych i innych przydatnych materiałów i druków. Sprawdźco zawierają!

Nasze jachty szkoleniowe

Tango 780

Tango 780 Sport to jacht o zacięciu sportowym Obszerny kokpit, mieszczący sześcioro dorosłych osób, plus przestronna kabina  to tylko niektóre z jego zalet. Idealny do szkolenia dla  przyszłych żeglarzy

Tes 678 BT

Ten jacht to bardzo sprawdzona konstrukcja zapewniająca całkiem komfortowe warunki pływania. Załoga może liczyć maksymalnie 6 osób. Silnik zaburtowy 5 KM gwarantuje pewność przy manewrach portowych.

Sasanka 660 Supernova

Sasanka 660 Supernowa jest jachtem kultowym. To ten jacht dał w Polsce początek nowej epoki jachtów śródlądowych kabinowych. Sprawdza się w każdych warunkach

Formularz zapisu na kurs żeglarski

Kontakt bezpośredni w sprawie rezerwacji:
Zadzwoń: tel. +48 570 353 171
Mail: szkolenie@korsea.pl

Użyj poniższego formularza do zapisu na szkolenie. Po wysłaniu wstępnego zgłoszenia czekaj na kontakt z naszej strony. Otrzymasz umowę i informację o trybie dalszego postępowania.

Kurs żeglarski na patent żeglarza
Po co robić kurs żeglarski?

Tak, żeglarstwo to wspaniała przygoda, pasja i może być również sposobem na wypoczynek, ale również sposobem na życie. Polecamy rozpoczęcie przygody od zdobycia wiedzy i umiejętności na poziomie żeglarza jachtowego. Dobry instruktor z naszej Akademii KORSEA przekaże Ci wiedzę, która swobodnie wystarczy do zdania egzaminu, ale również do bezpiecznego prowadzenia jachtu po wodzie. W następnej kolejności zapraszamy na rejsy i kursy morskie.

Adventure is free

Szkolenia

Zapisz się, aby być na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera. Bądź na bieżąco z promocjami i aktualnościami. Zapisując się akceptujesz  naszą Politykę Prywatności

Korsea Adventure is free

Adres:
Sansea sp. z o.o., ul.Jagielońska 61, 05-120 Legionowo
Akademia KORSEA, ul. Wczasowa 59, 05-127 Białobrzegi

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping