https://korsea.pl

Wyspy Alandzkie

Rejsy po archipelagu Alandów

rejs turystyczno-stażowy: poznaj Wyspy Alandzkie

Jeśli marzysz o niezapomnianej podróży, podczas której będziesz mógł nie tylko popływać, ale także odkrywać cudowną przyrodę Wysp Alandzkich i zdobyć doświadczenie w sterowaniu dużym jachtem, to nasz rejs jest stworzony właśnie dla Ciebie. Bałtyk wiosną może zaskoczyć zarówno wymagającymi warunkami, jak i rozpieszczać słoneczną, wiosenną aurą, co sprawia wiele radości i frajdy.

trasa rejsu po Alandach

Trasa rejsu będzie elastycznie dostosowana do aktualnych warunków pogodowych. Oczywiście, podczas planowania trasy będziemy dążyć do zapewnienia niepowtarzalnych doznań. Rozpoczynamy i kończymy naszą podróż w malowniczym Sztokholmie. Podczas rejsu odkryjesz niezwykłe wyspy Morza Bałtyckiego, zachwycając się ich wyjątkowym urokiem. Przejmująca wiosenna przyroda z pewnością dostarczy Ci niezapomnianych chwil.

Każdy uczestnik otrzyma opinię z rejsu zgodnie z wymaganiami Polskiego Związku Żeglarskiego (PZŻ). Dołącz do naszej wyprawy i zanurz się w fascynującym świecie Bałtyku

Terminy, trasy i ceny rejsów

Terminy rejsów

Trasa rejsu

Jacht

Cena

Rezerwacja

Start: 18.05.2024r. godz. 18.00
Meta: 25.05.2024r. godz. 08.00

Wyspy Alandzkie:
Sztokholm-Alandy-Sztokholm

Dufour 460 GL

Cena: 2690zł

Start: 25.05.2024r. godz. 18.00
Meta: 01.06.2024r. godz. 08.00

Wyspy Alandzkie:
Sztokholm-Alandy-Sztokholm

Dufour 460 GL

Cena: 2690zł

Wyspy Alandzkie (Finlandia)

Krótki przewodnik

Wyspy Alandzkie to archipelag wysp leżący pomiędzy Szwecją a Finlandią. Przez Finów nazywany Ahvenanmaa a Szwedzku po prostu Aland. Razem z Archipelagiem Fińskim tworzą Morze Archipelagowe. Warto poznać bliżej to skupisko 6757 wysp, z których tylko 90 jest zamieszkałych. Archipelag to świetne miejsce dla tych wszystkich, którzy cenią sobie ciszę, nie przepadają za tłumem, i chcą odpocząć od wszechobecnego zgiełku. Turyści (a przyjeżdża ich tu rocznie około dwóch milionów) podkreślają, że tutejsze miejscowości są ciche i spokojne.
Wyspy Alandzkie posiadają własną flagę, policję, linie lotnicze oraz wydają własne znaczki. Obywatele Wysp Alandzkich są zwolnieni z obowiązku służby wojskowej w fińskiej armii z powodu demilitaryzacji archipelagu.

Wyspy Alandzkie stanowią najbardziej słoneczny rejon Skandynawii. Od maja do lipca występuje tu zjawisko białych nocy. Polega ono na tym, że choć słońce wprawdzie chowa się za horyzont, to jednak tyle płytko, że niebo wciąż pozostaje jasne. W ten sposób ma się wrażenie, że noc w ogóle w tym okresie nie występuje, a wieczór przechodzi bezpośrednio w poranek.
Wykaz przystani i portów Wysp Alandzkich znajdziesz tutaj >>

Galeria zdjęć z Wysp Alandzkich

Dodatkowe  informacje o rejsie

Dlaczego warto płynąć z nami na rejs – Poznaj Wyspy Alandzkie

Jachty w naszych rejsach prowadzą skipperzy posiadający doświadczenie i najwyższe kwalifikacje. Rejsy organizujemy na opływanych akwenach i korzystamy z bezpiecznych, nowoczesnych jachtów. Kursy żeglarskie i rejsy szkoleniowe znajdziesz na stronie kursy żeglarskie.

    • 7 dni (od soboty  godz. 18:00, do soboty godz. 09:00)
    • pływamy dużym jachtem 51 stóp (5 kajut – 10 koi), nikt nie śpi w messie
    • na rejsie będziemy doskonalić umiejętności sterowania dużym jachtem w różnych warunkach
    • w planach jest pływanie, odpoczywanie i zwiedzanie. Zawiniemy do portów, ale najczęściej będziemy stać na dziko i podziwiać przyrodę wysp.
    • skład 9+1 (kapitan), wszyscy uczestniczą w pracach na jachcie, kapitan przydziela wachty. Każdy będzie miał możliwość sterowania dużym jachtem
    • wczesna wiosna na Bałtyku to idealny czas na doskonalenie umiejętności przed sezonem żeglarskim
    • w trakcie rejsu będą warsztaty nawigacyjne, warsztaty z bezpieczeństwa oraz wiele innych ciekawych zajęć przygotowujących do samodzielnego prowadzenia jachtu morskiego. Za dodatkową opłatą możliwość odbycia szkolenia z SRC
    • na koniec rejsu dla chętnych istnieje możliwość przystąpienia do egzaminu na patent jachtowego sternika morskiego (po wcześniejszym uzgodnieniu),
    • na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo załogi
    • dbamy o dobrą, żeglarską atmosferę

     Każdy uczestnik otrzyma opinię z rejsu (przyda się do stażu na Jachtowego Sternika Morskiego lub do stażu na Kapitana).

Płatności i umowa

Co zawiera cena a czego nie zawiera:

Cena zawiera:
– czarter jachtu
– realizację programu rejsu, uzależnioną od warunków pogodowych
– instruktora/skippera
– opłaty postojowe jachtu w porcie macierzystym

Cena nie zawiera:

Do podziału na załogę (kapitan nie partycypuje w kosztach) płatne na miejscu do instruktora w gotówce pierwszego dnia szkolenia i rozliczane na koniec szkolenia:
– zwrotna kaucja jachtu (o ile w trakcie szkolenia nie było strat lub zniszczeń na jachcie –  odpowiedzialność solidarna uczestników),
– sprzątanie jachtu po rejsie + butla gazowa do kuchenki,
– opłaty postojowe w portach poza portem macierzystym,
– paliwo zużyte podczas rejsu (w przypadku zamkniętych stacji paliw rozliczenie z motogodzin + webasto)
– wyżywienie na jachcie – kwota będzie ustalona i rozliczona przez załogę.
Wszystkie powyższe płatności są dokonywane na miejscu, gotówką do rąk skippera lub wyznaczonego członka załogi.

Wysokość dopłat:
– wyżywienie ok. 15 euro/osoba na dzień (do ustalenia z załogą),
– składka burtowa (porty, kaucja, paliwo, sprzątanie, pościel i ręczniki) – 260 euro/osoba.
Skipper nie dokłada się do składki na wyżywienie i do składki burtowej.

Opłaty indywidualne:
– transport do i z miejsca zaokrętowania
Wybór kabiny:
Przydział kabin na jachcie odbywa się na miejscu na zasadzie losowania lub uzgodnień załogi. W ostateczności miejsca wyznacza skipper. Nie dotyczy to osób, które wykupiły opcję wcześniejszego wyboru kabiny.

Warunki płatności:
50% ceny płatne w ciągu 3 dni od daty wysłania Umowy.
50% ceny płatne w ciągu 30 dni przed planowaną imprezą.
W przypadku podpisania umowy na 30 dni przed rejsem lub mniej – płatność 100% w terminie 3 dni od dnia podpisania umowy. Wszystkie dodatkowe składki płatne gotówką przed rozpoczęciem rejsu do kapitana w pierwszym dniu rejsu.

Miejsce rozpoczęcia i zakończenia

Rejs rozpoczynamy w Moranviken Marina w Sztokholmie. Informacje o marinie możesz sprawdzić tutaj >>. 
Pływamy po Archipelagu Wysp Alandzkich. Kierunek i trasa rejsu zostanie zaplanowana przed jego rozpoczęciem przez Kapitana

Kapitan

Kapitan prowadzący jacht: Darek Kożuch.
Instruktor żeglarstwa i motorowodny o bogatym doświadczeniu na różnych akwenach i jachtach, zarówno morskich jak i śródlądowych. Jego styl nauczania wyróżnia się humorem i luzem, co sprawia, że nauka staje się nie tylko edukacyjnym doświadczeniem, ale także pasjonującą przygodą.

Jako instruktor nie tylko dzieli się swoimi umiejętnościami, ale również przekazuje pasję do żeglarstwa. Ponadto, pełni funkcję przewodniczącego komisji egzaminacyjnej.

Prowadzi również specjalistyczne szkolenia SRC oraz warsztaty nawigacyjne, dzięki którym zdobędziesz kompleksową wiedzę potrzebną do samodzielnego poruszania się po wodach.

Umowa

Po Twoim zgłoszeniu na rejs, wysyłamy  umowę, w której są zawarte wszystkie szczegóły związane z organizacją rejsu. W umowie podany jest również numer konta, na który należy wpłacić pieniądze.
Harmonogram płatności:
I rata – 50% – w terminie 3 dni od daty zamówienia (zgłoszenia) udziału w rejsie,
II rata – 50% – w terminie 30 dni przed rozpoczęciem rejsu.
W przypadku zgłoszenia się na rejs w terminie krótszym niż 30 dni przed rejsem, należy opłacić całą należną kwotę. Nie wpłacenie wymaganych należności skutkuje anulacją rezerwacji i potrąceniem kosztów anulacji, zgodnie z regulaminem.

Może Cię zainteresować..

Szkolenie z manewrów portowych

Manewrówka dużym jachtem morskim
Termin: 01.03-03.03.2024r
Start i meta: Gdańsk

Cena: 1800 zł

Wyżywienie

Uczestnicy rejsu wspólnie decydują o zaprowiantowaniu jachtu na każdy dzień w świeże, zdrowe produkty, z których będą mogli sami przygotować sobie posiłki.

Po przylocie do mariny, część załogi udaje się do pobliskiego supermarketu, celem dokonania podstawowych zakupów. Sugerujemy, aby uzupełniać zapasy na bieżąco w lokalnych sklepach i na miejscowych bazarach. Gwarantuje to świeżą żywność oraz możliwość skosztowania lokalnych specjałów. Zaletą takiego rozwiązania jest duże urozmaicenie posiłków i dopasowanie do indywidualnych gustów wszystkich uczestników szkolenia. Skipper służy pomocą w przygotowaniu odpowiedniej listy zakupów.

* Skipper nie partycypuje w kosztach związanych z wyżywieniem. Korzysta z zaprowiantowania zakupionego przez załogę.
**Zaproszenie skipera do wspólnego jedzenia (np. wyjście do knajp, restauracji i barów) poza jachtem, jest mile widziane, ale leży wyłącznie w gestii uczestników.

Dojazd

Jak dostać się do Sztokholmu?  Bezpośrednie połączenia z lotniskiem w Sztokholmie zapewniają linie WizzAir i RyanAir i LOT. Loty odbywają się z największych polskich miast: Warszawy, Krakowa, Katowic, Poznania i Wrocławia. Lot z Gdańska trwa ok. 1,5 godzin.  W promocji można wyszukać bilet taniego przewoźnika za 300-500 zł w obie strony, bez bagażu rejestrowego.

Z lotniska do mariny możesz dostać się na wiele sposobów: pociągiem, taksówką, busem lub prywatnym transferem. Przejazd pociągiem do centrum zajmie około 20 minut i kosztuje  ok. 240 SEK.

Moranviken Marina jest położona nie daleko Sztokholmu. Można stawać przy pomostach z Y-boomami, lub przy pławach cumowniczych, prostopadle do kei, ewentualnie longside po zewnętrznej stronie pomostu. Pomost po lewej stronie od wejścia do portu jest zarezerwowany dla miejscowych. Prąd i woda dostępne na kei, WC i prysznice w dużym budynku zaraz za Hemnkontor (ten znajduje się przy stanowiskach z pławami). Podejście (a właściwie podejścia, bo jest ich kilka) z pełnego morza prowadzi przez labirynt szkierów i może być samo w sobie trasą na kilkudniowy rejs:).

Opis jachtu

Jacht DUFOUR 460 GL

O to jacht zaprojektowany z myślą o wysokich żeglarzach – wysokość w mesie to ok 205 cm. Wysoki sternik może sterować w pozycji całkowicie wyprostowanej, bimini jest umieszczone odpowiednio wysoko, koje są także odpowiednio długie. W czarterze dominują Dufour-y wyposażone w grot zwijany do masztu, ale są także dostępne egzemplarze z grotem listwowym.Jacht ma dwie płetwy sterowe. Roczniki dostępne w czarterze – od 2015. Odkryj piękno Alandów z ich licznymi zatokami i wysepkami, korzystając z komfortu tego jachtu żaglowego.

Dane techniczne

  • Port: Sztokholm
  • Model: Dufour 460 GL
  • Długość: 14,99 m
  • Szerokość: 4,67m
  • Zanurzenie max: 2,25m
  • Max. pasażerów: 12
  • Koje: 10
  • Kabiny: 5
  • Łazienki/toalety: 3
  • Powierzchnia żagli: 127m2
  • Dinghy: w standardzie (silnik zewnętrzny w opcji)
  • Zbiornik z wodą: 560l
  • Zbiornik paliwa: 280l
Wyposażenie dodatkowe: prysznic zewnętrznym, bimini, sprayhood, ploter zewnętrzny, autopilot.

Plan rejsu

Poniżej przedstawiamy tylko jedną z przykładowych tras  rejsów po Archipelagu Wysp Alandzkich. Napisz do nas a przedstawimy Ci więcej propozycji tras żeglugi po jednym z ciekawszych akwenów turystycznych i żeglarskich na Morzu Bałtyckim.

Rejs: Poznaj Wyspy Alandzkie
Sztokholm – Marinehamn – Sztokholm (8 dni, ok. 300 mil morskich, ok. 50-60 godz. stażu żeglarskiego)

Zapraszamy na wyjątkowy rejs po Archipelagu wysp Alandzkich. Jeśli chcesz  przeżyć wyjątkowe chwile i całkowicie odciąć się od zgiełku dnia codziennego to ten rejs  jest najlepszą opcją, o jakiej możesz marzyć. Proponowana przez nas trasa obejmuje zwiedzanie najciekawszych wyspy, od zachodniego do wschodniego krańca archipelagu. Wystarczy, że zdecydujesz, że chcesz wziąć udział. My zajmiemy się resztą, aby Twoje wakacje na pokładzie jachtu były niezapomniane.
Naszym punktem wyjścia będzie port Wasahamnen w Sztokholmie. Jest to jedna z marin położona blisko centrum Sztokholmu.
Poniżej propozycja planu rejsu (ostateczną decyzję o trasie i planie rejsu podejmuje kapitan w zależności o warunków pogodowych i dyspozycji załogi):

  • Dzień 1: Moranviken Marina Sztokholm
  • Dzień 2: Sztokholm – Marienhamn (80 mil morskich)
  • Dzień 3: Zwiedzanie stolicy Alandów – Marienhamn, po południu wypływamy do Eckero, (20 mil)
  • Dzień 4: zwiedzanie Eckero, wieczorem rejs do Vardo, (50 mil)
  • Dzień 5: zwiedzanie Vardo i okolic, rejs do Sottunga (20mil)
  • Dzień 6: rejs na grupę, wysp Rödhamn – zwiedzanie wysp Rödö, Gloskär i Långö (30 mil), wieczorem wypływamy do Sztokholmu (90 mil)
  • Dzień 7: zwiedzanie Sztokholmu, czas do wykorzystania indywidualnie
  • Dzień 8: Sztokholm – koniec rejsu

Więcej informacji żeglarskich o portach i przystaniach Wysp Alandzkich znajdziesz tutaj >>

Ważne! Podany plan podróży stanowi jedynie wskazówkę. Nieprecyzyjne sformułowania lub użyte założenia w treści nie stanowią podstawy do złożenia reklamacji prawnej. Jeśli chcesz odwiedzić inne miejsca, plan podróży możemy modyfikować zgodnie z Twoimi preferencjami. Kapitan może podjąć decyzję o zmianie planowanej trasy podróży z przyczyn nieoczekiwanych i/lub niezależnych od przygotowanych wcześniej planów (np. warunki atmosferyczne).

Informacje o Wyspach Alandzkich

Alandy to 20 000 wysp i szkierów, z czego około 6700 ma nazwy, a 60 jest zamieszkanych. Powierzchnia całkowita: 13 517 km2, w tym 1527 km2 powierzchni lądowej. Najdłuższy dystans na głównej wyspie: 50 km. Średnia temperatura: w lipcu +19C, w styczniu -2C. Strefa czasowa: +2 GMT. Waluta: euro.

Najbardziej znane zabytki: zamek Kastelholm, twierdza Bomarsund, poczta i urząd celny w Eckerö oraz statek-muzeum Pommern.

Ciekawostka

To, co widzicie na zdjęciu, to alandzkie słupy majowe („drzewa majowe”), które przyozdabia się na cześć lata. W okolicach Nocy Świętojańskiej taki słup można zobaczyć w wielu alandzkich wioskach, a każdy jest jedyny w swoim rodzaju. Tradycja słupa majowego występuje głównie w germańskiej Europie i pobliskich obszarach, gdzie wpływy germańskie były przez okresy silne.  W Szwecji i na Wyspach Alandzkich oraz na szwedzkojęzycznych obszarach archipelagu fińskiego  jest najważniejszym atrybutem przesilenia letniego. Tradycja słupów majowych w Szwecji prawdopodobnie wywodzi się z Niemiec i dotarła do Szwecji w średniowieczu.

Co warto zobaczyć na Wyspach Alandzkich?

1

Stolica Alandów – Mariehamn

Nadmorskie miasteczko Mariehamn ma wiele do zaoferowania w odległości krótkiego spaceru. Mariehamn słynie z malowniczych uliczek z willami z początku XX wieku. Dla tych, którzy interesują się historią, jest kilka muzeów do odwiedzenia. Łaźnia Mariebad na wschodnim wybrzeżu miasta oferuje zarówno relaks, jak i zabawę. Znajdziesz tu kilka basenów, saun i zjeżdżalnię wodną! Zimą można tu także spróbować pływania pod lodem. W Dzielnicy Morskiej możesz zobaczyć jak buduje się łodzie według starych tradycji. Spaceruj po pomostach i podziwiaj piękne łodzie, odwiedź muzeum szkutnictwa i sklep z rękodziełem Salt.

 

2

Muzeum Morskie – Mariehamn

Wizyta w wielokrotnie nagradzanym Muzeum Morskim Wysp Alandzkich będzie interesująca dla każdego. Wystawy przypominają o znaczeniu żeglugi morskiej na przestrzeni wieków i wpływie, jaki wywarło ono na mieszkańców Wysp Alandzkich. Kolekcja modeli statków jest imponująca.W maju-wrześniu nie można przegapić żaglowca Pommern. Statek-muzeum jest zacumowany przy Muzeum Morskim i jest jednym z najbardziej imponujących zabytków Wysp Alandzkich. Od października do kwietnia statek można podziwiać z nabrzeża.

3

Zamek Kastelholm

W środku Wysp Alandzkich znajduje się obok siebie zamek Kastelholm, muzeum na świeżym powietrzu Jan Karlsgården i muzeum więzienia Vita Björn. . Zamek i muzea są otwarte od maja do września, ale okolica ta jest  celem wycieczek przez cały rok. Spacer po średniowiecznym zamku i wśród starych budynków gospodarczych w skansenie daje wgląd w to, jak wyglądało życie na farmach na Wyspach Alandzkich w przeszłości. Czasami na terenach zamkowych można spotkać owce lokalnej rasy. Jedno z najlepszych pól golfowych w Finlandii, Slottsbanan, znajduje się w Ålands Golfklubb po drugiej stronie zatoki.

4

Ruiny twierdzy Bomarsund

Kiedy w latach trzydziestych XIX wieku rozpoczęto budowę twierdzy Bomarsund, Wyspy Alandzkie i Finlandia znajdowały się pod panowaniem rosyjskim. Wspaniała twierdza miała być najbardziej wysuniętą na zachód placówką Rosji, ale podczas wojny krymskiej w 1854 r. wciąż niedokończona twierdza została zbombardowana. Dziś na terenie starożytnego pomnika pozostały jedynie ruiny. W 2022 roku otwarto tu nowe centrum dla zwiedzających. Jest otwarte od maja do września, ale ruiny można zwiedzać przez cały rok. Aby zobaczyć większość okolicy, wybierz się na wędrówkę szlakiem prowadzącym do starych punktów widokowych. Odwiedź także wyspę Prästö, która słynie ze wielu historycznych cmentarzy.

5

Muzeum historii kultury i historii sztuki

Te dwa muzea mieszczą się w tym samym budynku i można je zwiedzać przez cały rok. Na stałej wystawie w muzeum historii kultury Wysp Alandzkich możesz prześledzić 7500-letnią historię Wysp Alandzkich. Dowiesz się o pierwszych osadach na Wyspach Alandzkich, kiedy łowcy fok dotarli na brzeg jałowych wysp, i prześledzisz ewolucję, w jaki sposób Wyspy Alandzkie stały się globalnym i wielokulturowym społeczeństwem, jakim jest dzisiaj. W muzeum sztuki na Wyspach Alandzkich zobaczysz dzieła artystów z Wysp Alandzkich, dawnych i obecnych. Obrazy, rzeźby i instalacje dzielą przestrzeń, a oprócz stałej kolekcji co roku organizowanych jest kilka wystaw współczesnych. Czasami wystawy te zawierają prace artystów spoza Wysp Alandzkich

6

Getabergen i szlak turystyczny Grottstigen

Czy może być lepszy sposób na poznanie przyrody Wysp Alandzkich niż piesza wędrówka? Jeden z najbardziej ekscytujących szlaków turystycznych na Wyspach Alandzkich, Grottstigen, przebiega w Geta na północy Wysp Alandzkich. Jest to jeden z najwyższych punktów w krajobrazie i oferuje zapierające dech w piersiach widoki. Grottstigen to według wielu najlepszy szlak turystyczny na Wyspach Alandzkich, można tu przeżyć niesamowite przeżycia związane z przyrodą. Wzdłuż szlaku znajdziesz jaskinie i okazałe formacje skalne, a także imponujące widoki na morze. Teren może być czasami trudny, ale zdecydowanie warty wyzwania! Szlak jest także popularnym miejscem do uprawiania boulderingu. Na wyspach istnieje w sumie ponad 30 szlaków turystycznych.

7

Wyspa Föglö i wioska Degerby

Wycieczka na piękną wyspę Föglö i do wioski Degerby to wygodny sposób na poznanie życia na archipelagu. Każda pora roku ma swój urok, a piękna przyroda archipelagu nie przestaje fascynować! Degerby było niegdyś jednym z największych ośrodków na Wyspach Alandzkich i ważnym przystankiem na trasie pomiędzy Szwecją a Finlandią. Dziś promami archipelagowymi można dotrzeć na wyspę kilka razy dziennie przez cały rok. Degerby można łatwo zwiedzać pieszo, a jeśli planujesz wycieczkę poza wioskę, możesz wypożyczyć rower w lokalnym sklepie spożywczym. Latem wioska jest tętniącym życiem centrum z dwiema marinami dla turystów.  Po lecie robi się spokojnie i masz najlepszą okazję, aby doświadczyć życia na archipelagu jak miejscowy.

8

Käringsund i  Eckerö

Niewiele miejsc jest tak uroczych jak stara wioska rybacka w Käringsund, Eckerö. Znajdziesz tu przystanie dla łodzi stojące w rzędzie, a wędrówka po nich jest prawdziwym przeżyciem. Okolica jest idealna na spokojne spacery i pikniki nad morzem. W sezonie zatoka z przystanią dla gości tętni życiem, ale w pozostałych porach roku panuje tu cisza i spokój. Przejdź się po molo dla gości, które pięknie biegnie wzdłuż linii brzegowej i podziwiaj widok na Käringsund ze szczytu wzgórza. Stąd tylko dziesięć minut spacerem do innego popularnego zabytku w Eckerö, poczty i urzędu celnego. Budynek ukończono w 1828 roku według projektu słynnego architekta Carla Ludviga Engela.

9

Wieże widokowe na Alandach

Wieże widokowe na Alandach to obowiązkowy punkt programu zwiedzania.  Wieże są zaznaczone na mapie Wysp Alandzkich w broszurach turystycznych – rozpocznijmy safari widokowe! Wieże widokowe są dostępne dla każdego, kto ceni sobie fantastyczne widoki.

Prawdziwym klasykiem dla wszystkich odwiedzających punkt widokowy jest Höga C w Café Uffe på berget w Godby, Finström, niedaleko mostu Färjsundet. Jest to wieża widokowa wysokiej klasy, z której przy dobrej pogodzie można zobaczyć co najmniej pięć gmin i kilka kościołów. Wieża jest ekscytująca, ponieważ w wietrzne dni może się nieco kołysać. Po takim widoku smakuje dobrze z filiżanką kawy i lodami w kawiarni

10

Sältingskär w archipelagu Föglö

Na wyspie Sältingskär w archipelagu Föglö na południu Wysp Alandzkich można odwiedzić starą wioskę rybacką. Używano jej do noclegu podczas połowów na zewnętrznych wyspach i szkierach. Domki były nadal aktywnie wykorzystywane na początku XX wieku, ale kiedy w latach dwudziestych XX wieku łodzie motorowe stały się standardem, domki rybackie straciły część swojego znaczenia jako schronienia na zewnętrznym archipelagu.

Z domków rybackich korzystano także wiosną, w okresie polowań na ptaki morskie. Najstarsze chaty powstały pod koniec XIX wieku. Możesz odwiedzić wyspę własną łodzią lub skontaktować się z taksówką łodzi Shipland i wybrać się na jednodniową wycieczkę.

REZERWACJA REJSU PO WYSPACH ALANDZKICH

Kontakt bezpośredni w sprawie rezerwacji:
Zadzwoń: tel. +48 570 353 171
Mail: szkolenie@korsea.pl

Użyj poniższego formularza do zapisu na szkolenie. Po wysłaniu zgłoszenia czekaj na kontakt z naszej strony.

Adventure is free

Szkolenia

Zapisz się, aby być na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera. Bądź na bieżąco z promocjami i aktualnościami. Zapisując się akceptujesz  naszą Politykę Prywatności

Korsea Adventure is free

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping