https://korsea.pl

Kursy żeglarskie Zegrze

Kursy na patenty żeglarskie na Zlewie Zegrzyńskim

Wszystkie kursy żeglarskie  są organizowane na Zalewie Zegrzyńskim. To jezioro, które powstało sztucznie ma dużo zalet, ale jedna jest zdecydowanie najważniejsza -jest blisko Warszawy. Kurs żeglarza jachtowego prowadzimy na podstawie naszego programu szkolenia praktycznego i teoretycznego. Szkolenie żeglarskie z Akademią Żeglarską KORSEA to może być początek wspaniałej przygody żeglarskie. Zapraszamy również żeglarzy na kursy doszkalające. Czy warto zrobić patent żeglarski? Uważamy, że warto i zapraszamy na nasze szkolenia.

Korsea

Kursy żeglarskie podstawowe

Przedstawiamy Ci nasze szkolenia żeglarskie  w standardowych wersjach organizowane w sposób ciągły na Zalewie Zegrzyńskim. W każdy weekend prowadzimy zajęcia na kursach żeglarskich weekendowych. Cały kurs na patent żeglarza jachtowego zajmuje kilka weekendów  a na koniec szkolenia uczestnicy przystępują do egzaminu na patent żeglarza. Podobnie wyglądają kursy żeglarskie codzienne, ale w tym przypadku intensywne szkolenie trwa od niedzieli do soboty w każdy kolejny dzień. Wystarczy pięć dni urlopu i łączysz przyjemne czyli żeglowanie po jeziorze, z pożytecznym czyli naukę żeglowania i zdobycie patentu żeglarskiego. Ostatnia propozycja to kurs indywidualny. Co to oznacza? Kurs indywidualny to harmonogram i zasady szkolenia ustalane indywidualnie na podstawie oczekiwań uczestnika i możliwości naszej Akademii Żeglarskiej KORSEA. Sprawdź niżej, która formuła bardziej Ci odpowiada.

Miejsce: Zalew Zegrzyński. Intensywny kurs codzienny, zajęcia od niedzieli do soboty. Kurs żeglarski na patent żeglarza jachtowego, szybko i skutecznie nauczysz się manewrowania jachtem pod żaglami i na silniku. .

Miejsce: Zalew Zegrzyński. Kurs weekendowy. Kurs żeglarski na patent żeglarza jachtowego, w trzy kolejne weekendy. Nie musisz brać urlopu. W ten sposób zdobędziesz umiejętności do samodzielnego prowadzenia jachtu żaglowego.

Miejsce: Zalew Zegrzyński. Kurs indywidualny. Kurs żeglarski na patent żeglarza jachtowego, przygotowany i skrojony pod Twoje indywidualne wymagania. Cały jacht i instruktor są wyłącznie do Twojej dyspozycji!

Kursy żeglarskie w długie weekendy

Kursy żeglarskie na Zalewie Zegrzyńskim w długie weekendy to super sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu i jednoczesne wykorzystanie go do zrobienia patentu żeglarskiego. Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalne propozycje intensywnych szkoleń żeglarskich w długie weekendy takie jak: Majówka – Kurs Majówkowy, weekend Bożego Ciała – kurs w weekend czerwcowy i długi weekend w sierpniu – kurs w weekend sierpniowy. Wystarczy dosłownie 3-4 dni wolnego na przykład urlopu. Tak spędzony długi weekend to super rozwiązanie i miło spędzony czas na Jeziorze Zegrzyńskim

Kurs żeglarski w długi weekend Majówkowy
na patent żeglarza jachtowego

Miejsce: Zalew Zegrzyński. Intensywny kurs  w długi weekend majowy – KURS W MAJÓWKĘ. Zajęcia od niedzieli do soboty. Sprawdź szczegóły!

Kurs żeglarski w długi weekend Bożego Ciała
na patent żeglarza jachtowego

Miejsce: Zalew Zegrzyński. Intensywny kurs  w długi weekend czerwcowy- KURS W WEEKEND BOŻEGO CIAŁA. Zajęcia od niedzieli do soboty.

Kurs żeglarski w długi weekend
Sierpniowy na patent żeglarza jachtowego

Miejsce: Zalew Zegrzyński. Intensywny kurs  w długi weekend sierpniowy- KURS W SIERPNIU. Zajęcia od niedzieli do soboty. Sprawdź szczegóły!

Kursy żeglarskie doskonalące

Kursy żeglarskie doskonalące to świetna formuła na szlifowanie umiejętności żeglarskich na różnych poziomach kompetencji. Program szkolenia i poziom zajęć praktycznych dostosowany jest do potrzeb uczestnika lub uczestników. Dla jednych będą to ćwiczenia w manewrach portowych na silniku, dla innych będzie to trymowanie żagli. Jest wiele opcji i możliwości. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli dawno temu zrobiłeś kurs żeglarza, a od tego czasu nie pływałeś samodzielnie na jachcie, nie sterowałeś to takie szkolenie jest dla Ciebie, możemy je nazwać przypominającym. Jeśli nie czujesz się pewnie w manewrach portowych na silniku dużym jachtem żaglowym, to takie szkolenie jest również dla Ciebie. Będziesz mógł ćwiczyć wybrane elementy aż do ich opanowania i nabrania pewności siebie w sterowaniu dużym jachtem w porcie na silniku. Napisz do nas. Napewno coś zaproponujemy.

Organizacja szkolenia żeglarskiego

Korsea Akademia Motorowodna i Żeglarska nad Jeziorem Zegrzyńskim jest organizatorem kursów weekendowych i indywidualnych na patent żeglarza jachtowego. To szkolenie  ma przygotować Cię do samodzielnego prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych. Patent żeglarza umożliwia również pływanie jachtami żaglowymi w strefie przybrzeżnej na morzu. Intensywny kursy weekendowe, codzienne lub indywidualne, to duża dawka wiedzy i nauka praktycznych umiejętności sterowania jachtem żaglowym.

O kursie na patent żeglarza jachtowego

Kurs składa się z części praktycznej i teoretycznej. Jest realizowane na podstawie naszego programu szkolenia, przygotowanego w oparciu o wytyczne egzaminacyjne Ministerstwa Sportu. Szkolenie teoretyczne odbywa się on-line. Spotykamy się na webinariach prowadzonych przez naszych instruktorów oraz otrzymujesz dostęp do naszych materiałów szkoleniowych i bazy pytań egzaminacyjnych.

Szkolenie praktyczne to już zajęcia na wodzie, na jachtach kabinowych na Jeziorze Zegrzyńskim. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów żeglarstwa. Zajęcia odbywają się codziennie, w weekendy lub ustalone  uczestnikami dni, w godz. 9.00- 18.00. W trakcie zajęć gwarantujemy również przerwę obiadową. Ostatniego dnia kursu odbywa się egzamin na patent żeglarza jachtowego.

W ramach szkolenia otrzymujesz:

  • realizację  programu szkolenia żeglarskiego
  • wykłady, seminaria i dostęp do materiałów szkoleniowych
  • opiekę instruktorów żeglarstwa
  • wachty żeglarskie składające się z załóg 4 osobowych + instruktor
  • ubezpieczenie NNW podczas szkolenia żeglarskiego
  • szkolenie na jachtach kabinowych z silnikami przyczepnymi
  • zdobycie umiejętności żeglarskich na wysokim poziomie
  • dobre przygotowanie do egzaminu państwowego na patent żeglarza jachtowego

Cena kursu żeglarskiego

Cena szkolenia w konkretnym terminie i formule znajdziesz na stronie z opisem kursu żeglarskiego.  Masz wybór terminów a więc i cen.

Cena zawiera:
Realizację programu szkolenia na patent żeglarza jachtowego – zajęcia praktyczne (7 dni pływania jachtem kabinowym). Dostęp do szkolenia on-line, materiałów szkoleniowych oraz bazy pytań egzaminacyjnych.

Cena nie obejmuje:
Opłat za egzamin i wystawienie patentu żeglarskiego. Zakwaterowania, wyżywienia, dojazdu do miejsc prowadzenia zajęć praktycznych. Istnieje możliwość nocowania na jachcie po wcześniejszym uzgodnieniu z organizatorem.

Cennik egzaminów na patent żeglarza jachtowego

250zł – pełna opłata za egzamin na patent żeglarza jachtowego,
125zł – opłata ulgowa za egzamin na patent żeglarza jachtowego.

*UWAGA! Dla uczniów i studentów posiadających ważną legitymację upoważniającą do zniżki. Egzamin opłacamy w czasie trwania szkolenia lub za pomocą naszej strony. Opłata za wydanie patentu wynosi 50 zł plus koszty przesyłki (tu też obowiązują zniżki dla uczniów i studentów)

Egzamin na patent żeglarza jachtowego

Po zakończeniu szkolenia, każdy uczestnik może przystąpić do egzaminu państwowego.  Egzamin składa się  części teoretycznej i praktycznej. W trakcie części teoretycznej należy rozwiązać test składający się z 75 pytań, udzielając 65 prawidłowych odpowiedzi. Cześć praktyczna obejmuje manewrowanie jachtem na żaglach i silniku. Egzaminy zdajesz na jachcie, na którym się szkoliłeś.

Aby zdać egzamin należy pozytywnie zaliczyć obydwie części (teoria + praktyka). Wynik egzaminu podany jest uczestnikom zaraz po jego zakończeniu. Otrzymujesz od komisji egzaminacyjnej zaświadczenie, które później składasz w PZŻ i czekasz patent żeglarski.

Kurs motorowodny dla uczestników kursu żeglarskiego

W czasie kursu żeglarskiego istnieje możliwość zrobienia kursu motorowodnego w atrakcyjnej cenie. Zajęcia prowadzone są na RIB-ie Grand 580 z silnikiem Suzuki 140KM. Nasi instruktorzy motorowodni przekażą Ci  wiedzę i praktyczne umiejętności  manewrowania motorówką. Cena szkolenia dla  kursantów to 400 zł.

Miejsce szkolenia i egzaminów

Szkolenia praktyczne realizujemy na Jeziorze Zegrzyńskim w dwóch lokalizacjach:
PORT SZANTA CAFE, port i restauracja w Zegrzu Południowym, ul. Warszawska 47. W porcie działa restauracja z pysznymi jedzeniem (polecamy sandacza). Na terenie portu jest slip i pomosty do cumowania łodzi. Dobry i wygodny dojazd od strony Legionowa lub Nieporętu. Jest parking. Mapę dojazdu znajdziesz TUTAJ >>>.
REWITA Rynia, ośrodek wypoczynkowy i hotel w Białobrzegach, położony przy ul. Wczasowej 59. Teren ośrodka jest ogrodzony z płatnym wjazdem dla samochodów. Ośrodek jest pięknie położony w lesie. Jego atutem jest plaża jedna z najpiękniejszych nad Jeziorem Zegrzyńskim. Mapę dojazdu znajdziesz TUTAJ >>>

Pozostałe informacje o kursie

Poniżej masz możliwość pobrania podstawowych materiałów dotyczących uprawiania sportów motorowodnych, przepisów prawnych i innych przydatnych materiałów i druków. Sprawdź co zawierają!

Nasze jachty szkoleniowe

Tango 780

Tango 780 Sport to jacht o zacięciu sportowym Obszerny kokpit, mieszczący sześcioro dorosłych osób, plus przestronna kabina  to tylko niektóre z jego zalet. Idealny do szkolenia dla  przyszłych żeglarzy

Tes 678 BT

Ten jacht to bardzo sprawdzona konstrukcja zapewniająca całkiem komfortowe warunki pływania. Załoga może liczyć maksymalnie 6 osób. Silnik zaburtowy 5 KM gwarantuje pewność przy manewrach portowych.

Sasanka 660 Supernova

Sasanka 660 Supernowa jest jachtem kultowym. To ten jacht dał w Polsce początek nowej epoki jachtów śródlądowych kabinowych. Sprawdza się w każdych warunkach

Patent żeglarza jachtowego

Patent żeglarza jachtowego to pierwsze podstawowe uprawnienie do sterowania jachtami żaglowymi. To, że jest to podstawowy patent nie oznacza że najmniej ważny. Wbrew pozorom daje dość duże uprawnienia żeglarskie. Pozwala prowadzić jachty żaglowe po wodach śródlądowych i morskich. Każde szkolenie kończy się egzaminem państwowym. Zajęcia prowadzimy na nowoczesnych jachtach żaglowych. O wszystkim dowiesz się na naszym szkoleniu. A więcej informacji znajdziesz niżej. Do zobaczenia na szkoleniu!

Patent żeglarza jachtowego uprawnia do:

1. Prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych.
2. Prowadzenia jachtów żaglowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej. Jedyne wymaganie przed rozpoczęciem szkolenia i przystąpieniem do egzaminu to ukończone 14 lat.

Kto wydaje patenty?

Wszystkie patenty żeglarskie wydaje Polski Związek Żeglarski. Koszt wydania takiego dokumentu to 50zł (25zł cena ulgowa dla uczniów i studentów).

Wszystko o patentach żeglarskich w Polsce, znajdziesz tutaj >>

Korsea. Patent żeglarza jachtowego

Formularz kontaktowy

Kontakt bezpośredni z Akademią Żeglarską i Motorowodną KORSEA:
Zadzwoń: tel. +48 570 353 171
Mail: szkolenie@korsea.pl

Kursy żeglarskie, pytania i odpowiedzi
Jakie są patenty żeglarskie w Polsce?

W Polsce system wydawania patentów żeglarskich ustanowił Minister Sportu. Upoważnił do wydawania patentów Polski Związek Żeglarski. Istnieją trzy patenty żeglarskie: patent żeglarza, patent sternika jachtowego morskiego i patent kapitana jachtowego. Co ciekawe aby zdobyć patent żeglarza i sternika nie musisz zapisywać się na kurs lub szkolenie, możesz podejść do egzaminu przygotowując się samodzielnie. Da się to zrobić, choć może być ciężko tak samemu wszystko ogarnąć. Uważamy, że udział w szkoleniu lub kursie gdzie instruktorzy przekażą w sposób usystematyzowany całą wiedzę to dobre rozwiązanie. Możesz również od razu przystąpić do kursu i egzaminu na patent sternika morskiego, pomijając żeglarza jachtowego. Wtedy cały materiał nauczania i wymagania na niższy patent muszą być zawarte w materiałach i egzaminie na sternika.  Uzyskanie najwyższego patentu kapitana jachtowego nie wymaga już egzaminu, wystarczy zgromadzić odpowiedni staż żeglarski – 1200 godzin na morzu.
Wszystko o patentach żeglarskich znajdziesz tutaj >>

Patenty żeglarskie z KORSEA

Adventure is free

Szkolenia

Zapisz się, aby być na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera. Bądź na bieżąco z promocjami i aktualnościami. Zapisując się akceptujesz  naszą Politykę Prywatności

Korsea Adventure is free

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping