https://korsea.pl

KURS NA PATENT ŻEGLARZA JACHTOWEGO

Szkolenie indywidualne

Indywidualny kurs na patent żeglarza jachtowego
Jezioro Zegrzyńskie

Kurs indywidualny to ekskluzywne szkolenie dla tych, którzy chcą mieć jacht i instruktora tylko dla siebie. To Ty ustalasz kiedy chcesz taki kurs zrobić. W następnym kroku możesz zarezerwować sobie termin szkolenia. Płacisz zaliczkę 700 zł resztę opłacasz w dniu rozpoczęcia szkolenia. Gwarantujesz sobie w ten sposób termin, jacht i instruktora.

Kontakt:
szkolenie@korsea.pl
tel. +48 570 353 171

Cena: 700zł/dzień szkolenia

Może zainteresuje Cię kurs weekendowy

Patent żeglarza jachtowego

Po co jest ten patent? 

Patent żeglarza jachtowego to podstawowe uprawnienie do sterowania jachtami żaglowymi. To, że jest to podstawowy patent nie oznacza że najmniej ważny. Wbrew pozorom daje dość duże uprawnienia żeglarskie. Pozwala prowadzić jachty żaglowe po wodach śródlądowych i morskich. Każde szkolenie kończy się egzaminem państwowym. Zajęcia prowadzimy na nowoczesnych jachtach żaglowych. O wszystkim dowiesz się na naszym szkoleniu. A więcej informacji znajdziesz niżej. Do zobaczenia na szkoleniu!

Patent żeglarza jachtowego uprawnia do:

1. Prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych.
2. Prowadzenia jachtów żaglowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej. Jedyne wymaganie przed rozpoczęciem szkolenia i przystąpieniem do egzaminu to ukończone 14 lat.

Kto wydaje patenty?

Wszystkie patenty żeglarskie wydaje Polski Związek Żeglarski – zobacz tutaj >>

Korsea. Patent żeglarza jachtowego

Informacje o kursie

Dlaczego kurs żeglarski z KORSEA?

Korsea Akademia Motorowodna i Żeglarska nad Jeziorem Zegrzyńskim jest organizatorem kursów  na patent żeglarza jachtowego. To szkolenie ma przygotować Cię do samodzielnego prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych. Paten żeglarza umożliwia również pływanie jachtami żaglowymi w strefie przybrzeżnej na morzu. Intensywny kurs indywidualny to duża dawka wiedzy i nauka praktycznych umiejętności sterowania jachtem żaglowym. Czas na przygodę.

Informacje o indywidualnym kursie na patent żeglarza

Kurs  składa się z części praktycznej i teoretycznej uzgadnianej z uczestnikiem, oczywiście jest realizowany na podstawie naszego programu szkolenia, przygotowanego w oparciu o wytyczne egzaminacyjne Ministerstwa Sportu. Szkolenie teoretyczne odbywa się on-line dlatego spotykamy się na webinariach prowadzonych przez naszych instruktorów oraz otrzymujesz dostęp do naszych materiałów szkoleniowych i bazy pytań egzaminacyjnych.

Szkolenie praktyczne to już zajęcia na wodzie, na jachtach kabinowych na Jeziorze Zegrzyńskim oczywiście zajęcia są prowadzone wyłącznie przez instruktorów żeglarstwa KORSEA. Daty i godziny dostosowane są do Twoich potrzeb a na zakończenie kursu odbywa się egzamin na patent żeglarza jachtowego.

Na naszym kursie żeglarskim gwarantujemy:

  • realizację  programu szkolenia żeglarskiego
  • wykłady, seminaria i dostęp do materiałów szkoleniowych
  • opiekę instruktorów żeglarstwa
  • ubezpieczenie NNW podczas szkolenia żeglarskiego
  • szkolenie na jachtach kabinowych z silnikami przyczepnymi
  • zdobycie umiejętności żeglarskich na wysokim poziomie
  • dobre przygotowanie do egzaminu państwowego na patent żeglarza jachtowego

Cena kursu indywidualnego

Cena szkolenia indywidualnego to 700 zł za dzień szkolenia. Ustalamy indywidualnie ilość dni szkoleniowych, ale minimalna ilość dni szkolenia to 3.  Do Twojej dyspozycji jest jacht, instruktor i materiały szkoleniowe. Termin i miejsce egzaminu również ustalamy indywidualnie. Masz wybór terminów.

Cena zawiera:
Realizację programu szkolenia na patent żeglarza jachtowego – zajęcia praktyczne. Dostęp do szkolenia on-line, materiałów szkoleniowych oraz bazy pytań egzaminacyjnych.

Cena nie obejmuje:
Opłat za egzamin i wystawienie patentu motorowodnego. Zakwaterowania, wyżywienia, transportu.

Cennik egzaminów na patent żeglarza jachtowego

250zł – pełna opłata za egzamin na patent żeglarza jachtowego,
125zł – opłata ulgowa za egzamin na patent żeglarza jachtowego.

*UWAGA! Dla uczniów i studentów posiadających ważną legitymację upoważniającą do zniżki. Egzamin opłacamy w czasie trwania szkolenia lub za pomocą naszej strony. Opłata za wydanie patentu wynosi 50 zł plus koszty przesyłki (tu też obowiązują zniżki dla uczniów i studentów)

Egzamin na patent żeglarza jachtowego

Po zakończeniu szkolenia, każdy uczestnik może przystąpić do egzaminu państwowego.  Egzamin składa się  części teoretycznej i praktycznej. W trakcie części teoretycznej należy rozwiązać test składający się z 75 pytań, udzielając 65 prawidłowych odpowiedzi. Cześć praktyczna obejmuje manewrowanie jachtem na żaglach i silniku. Egzaminy zdajesz na jachcie, na którym się szkoliłeś.

Aby zdać egzamin należy pozytywnie zaliczyć obydwie części (teoria + praktyka). Wynik egzaminu podany jest uczestnikom zaraz po jego zakończeniu. Otrzymujesz od komisji egzaminacyjnej zaświadczenie, które później składasz w PZŻ i czekasz patent żeglarski.

Kurs motorowodny dla uczestników kursu żeglarskiego

W czasie kursu żeglarskiego istnieje możliwość zrobienia kursu motorowodnego w atrakcyjnej cenie. Zajęcia prowadzone są na RIB-ie Grand 580 z silnikiem Suzuki 140KM. Nasi instruktorzy motorowodni przekażą Ci  wiedzę i praktyczne umiejętności  manewrowania motorówką. Cena szkolenia dla  kursantów to 400 zł.

Miejsce szkolenia i egzaminów

Szkolenia praktyczne realizujemy na Jeziorze Zegrzyńskim w dwóch lokalizacjach:
PORT SZANTA CAFE, port i restauracja w Zegrzu Południowym, ul. Warszawska 47. W porcie działa restauracja z pysznymi jedzeniem (polecamy sandacza). Na terenie portu jest slip i pomosty do cumowania łodzi. Dobry i wygodny dojazd od strony Legionowa lub Nieporętu. Jest parking. Mapę dojazdu znajdziesz TUTAJ >>>.
REWITA Rynia, ośrodek wypoczynkowy i hotel w Białobrzegach, położony przy ul. Wczasowej 59. Teren ośrodka jest ogrodzony z płatnym wjazdem dla samochodów. Ośrodek jest pięknie położony w lesie. Jego atutem jest plaża jedna z najpiękniejszych nad Jeziorem Zegrzyńskim. Mapę dojazdu znajdziesz TUTAJ >>>

Pozostałe informacje

Do pobrania - warto przeczytać!

Poniżej masz możliwość pobrania podstawowych materiałów dotyczących uprawiania sportów motorowodnych, przepisów prawnych i innych przydatnych materiałów i druków. Sprawdźco zawierają!

REZERWACJA KURSU ŻEGLARSKIEGO

Kontakt bezpośredni w sprawie rezerwacji:
Zadzwoń: tel. +48 570 353 171
Mail: szkolenie@korsea.pl

Użyj poniższego formularza do zapisu na szkolenie. Po wysłaniu wstępnego zgłoszenia czekaj na kontakt z naszej strony. Otrzymasz umowę i informację o trybie dalszego postępowania.

Kurs żeglarski w pytaniach i odpowiedziach
Czy warto żeglować?

Tak, żeglarstwo to piękna przygoda na całe życie, jeśli je pokochasz to już na zawsze wsiąkłeś.

Adventure is free

Szkolenia

Zapisz się, aby być na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera. Bądź na bieżąco z promocjami i aktualnościami. Zapisując się akceptujesz  naszą Politykę Prywatności

Korsea Adventure is free

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping