https://korsea.pl

KURS ŻEGLARSKI ZEGRZE

  Długi Weekend w Boże Ciało

Kurs żeglarski na patent żeglarza jachtowego

Kurs żeglarski w długi weekend Bożego Ciała to codzienne szkolenie na patent żeglarza jachtowego, dla tych, którzy chcą przeznaczyć długi weekend na zdobycie umiejętności i wiedzy potrzebnych do sterowania jachtem. Biorąc tylko kilka dni wolnego możesz połączyć ze sobą przyjemne z pożytecznym. Długi weekend na jachcie a na koniec patent żeglarza jachtowego w kieszeni. Nasz kurs organizujemy na Jeziorze  Zegrzyńskim w każdy dzień w godzinach 9.00 – 18.00. Szkolenie prowadzą wyłącznie instruktorzy żeglarstwa a zajęcia odbywają się na jachtach kabinowych.

Zapisz się na kurs tutaj, w ten sposób rezerwujesz miejsce i termin

Możesz zapisać się rezerwując od razu termin.  Przechodząc do rezerwacji masz możliwość wyboru czy zapłacisz pełną kwotę za szkolenie czy zaliczkę w wysokości 300zł. Po zapisaniu się otrzymasz materiały szkoleniowe do nauki teorii oraz dostęp do bazy pytań, przygotowujących do egzaminu. Egzamin jest przeprowadzony w ostatnim dniu szkolenia.

Start: 26.05.2024 godz.9.00
Koniec: 01.06.2024 godz. 18.00

Kurs żeglarski Boże Ciało

1290 zł

2 miejsca

Może to Cię również zainteresuje

Kurs żeglarski weekendowy

Może bardzie zainteresują Cię zajęcia w weekendy? Kurs żeglarski weekendowy trwa cztery kolejne weekendy. Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele od godz. 10.00 do 18.00. Egzamin ostatniego dnia szkolenia.

Kurs żeglarski indywidualny

Kurs indywidualny to zajęcia prowadzone w terminie i miejscu indywidualnie uzgodnionym z uczestnikiem. Harmonogram szkolenia teoretycznego i praktycznego jest dostosowany do oczekiwań uczestnika.

Kurs motorowodny

Kurs na patent sternika motorowodnego dla uczestników szkolenia żeglarskiego to doskonała okazja zdobycia uprawnień motorowodnych w super cenie 400zł za kurs plus opłata za egzamin.

Krótko o kursie żeglarskim

Nasz kurs żeglarski na Jeziorze Zegrzyńskim to zajęcia odbywające się codziennie od niedzieli do soboty, przygotowujący do samodzielnego żeglowania i zdobycia patentu żeglarza jachtowego. Intensywne zajęcia praktyczne na jachtach kabinowych: Sasanka, Tes,Tango, Antila w maksymalnych załogach 4-osobowych plus instruktor. Zajęcia i szkolenie na jachtach prowadzą wyłącznie doświadczeni instruktorzy żeglarstwa. Zajęcia z teorii odbywają się w formule online: otrzymujesz kompletne materiały szkoleniowe, dostęp do bazy pytań oraz wykłady i spotkania online z instruktorami. Dla grup zorganizowanych 3-4 osób przygotujemy kurs indywidualnie. Zapytajcie o rabat!

Patent żeglarza jachtowego

Patent żeglarza jachtowego to pierwsze podstawowe uprawnienie do sterowania jachtami żaglowymi. To, że jest to podstawowy patent nie oznacza że najmniej ważny. Wbrew pozorom daje dość duże uprawnienia żeglarskie. Pozwala prowadzić jachty żaglowe po wodach śródlądowych i morskich. Każde szkolenie kończy się egzaminem państwowym. Zajęcia prowadzimy na nowoczesnych jachtach żaglowych. O wszystkim dowiesz się na naszym szkoleniu. A więcej informacji znajdziesz niżej. Do zobaczenia na szkoleniu!

Patent żeglarza jachtowego uprawnia do:

1. Prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych.
2. Prowadzenia jachtów żaglowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej. Jedyne wymaganie przed rozpoczęciem szkolenia i przystąpieniem do egzaminu to ukończone 14 lat.

Kto wydaje patenty?

Wszystkie patenty żeglarskie wydaje Polski Związek Żeglarski. Koszt wydania takiego dokumentu to 50zł (25zł cena ulgowa dla uczniów i studentów).

Korsea. Patent żeglarza jachtowego

Organizacja szkolenia żeglarskiego

Korsea Akademia Motorowodna i Żeglarska nad Jeziorem Zegrzyńskim jest organizatorem kursów weekendowych i indywidualnych na patent żeglarza jachtowego. To szkolenie  ma przygotować Cię do samodzielnego prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych. Patent żeglarza umożliwia również pływanie jachtami żaglowymi w strefie przybrzeżnej na morzu. Intensywny kurs w długi weekend Bożego Ciała, to duża dawka wiedzy i nauka praktycznych umiejętności sterowania jachtem żaglowym.

O kursie na patent żeglarza jachtowego

Kurs składa się z części praktycznej i teoretycznej. Jest realizowane na podstawie naszego programu szkolenia, przygotowanego w oparciu o wytyczne egzaminacyjne Ministerstwa Sportu. Szkolenie teoretyczne odbywa się on-line. Spotykamy się na webinariach prowadzonych przez naszych instruktorów oraz otrzymujesz dostęp do naszych materiałów szkoleniowych i bazy pytań egzaminacyjnych.

Szkolenie praktyczne to już zajęcia na wodzie, na jachtach kabinowych na Jeziorze Zegrzyńskim. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów żeglarstwa. Zajęcia odbywają się codziennie w godz. 9.00- 18.00. Ostatniego dnia kursu odbywa się egzamin na patent żeglarza jachtowego.

W ramach szkolenia otrzymujesz:

  • realizację  programu szkolenia żeglarskiego
  • wykłady, seminaria i dostęp do materiałów szkoleniowych
  • opiekę instruktorów żeglarstwa
  • wachty żeglarskie składające się z załóg 4 osobowych + instruktor
  • ubezpieczenie NNW podczas szkolenia żeglarskiego
  • szkolenie na jachtach kabinowych z silnikami przyczepnymi
  • zdobycie umiejętności żeglarskich na wysokim poziomie
  • dobre przygotowanie do egzaminu państwowego na patent żeglarza jachtowego

Cena kursu w weekend Bożego Ciała

Cena szkolenia w konkretnym terminie jest podana w harmonogramie tutaj >>   Masz wybór terminów a więc i cen.

Cena zawiera:
Realizację programu szkolenia na patent żeglarza jachtowego – zajęcia praktyczne (7 dni pływania jachtem kabinowym). Dostęp do szkolenia on-line, materiałów szkoleniowych oraz bazy pytań egzaminacyjnych.

Cena nie obejmuje:
Opłat za egzamin i wystawienie patentu żeglarskiego. Zakwaterowania, wyżywienia, dojazdu do miejsc prowadzenia zajęć praktycznych. Istnieje możliwość nocowania na jachcie po wcześniejszym uzgodnieniu z organizatorem.

Cennik egzaminów na patent żeglarza jachtowego

250zł – pełna opłata za egzamin na patent żeglarza jachtowego,
125zł – opłata ulgowa za egzamin na patent żeglarza jachtowego.

*UWAGA! Dla uczniów i studentów posiadających ważną legitymację upoważniającą do zniżki. Egzamin opłacamy w czasie trwania szkolenia lub za pomocą naszej strony. Opłata za wydanie patentu wynosi 50 zł plus koszty przesyłki (tu też obowiązują zniżki dla uczniów i studentów)

Egzamin na patent żeglarza jachtowego

Po zakończeniu szkolenia, każdy uczestnik może przystąpić do egzaminu państwowego.  Egzamin składa się  części teoretycznej i praktycznej. W trakcie części teoretycznej należy rozwiązać test składający się z 75 pytań, udzielając 65 prawidłowych odpowiedzi. Cześć praktyczna obejmuje manewrowanie jachtem na żaglach i silniku. Egzaminy zdajesz na jachcie, na którym się szkoliłeś.

Aby zdać egzamin należy pozytywnie zaliczyć obydwie części (teoria + praktyka). Wynik egzaminu podany jest uczestnikom zaraz po jego zakończeniu. Otrzymujesz od komisji egzaminacyjnej zaświadczenie, które później składasz w PZŻ i czekasz patent żeglarski.

Kurs motorowodny dla uczestników kursu żeglarskiego

W czasie kursu żeglarskiego istnieje możliwość zrobienia kursu motorowodnego w atrakcyjnej cenie. Zajęcia prowadzone są na RIB-ie Grand 580 z silnikiem Suzuki 140KM. Nasi instruktorzy motorowodni przekażą Ci  wiedzę i praktyczne umiejętności  manewrowania motorówką. Cena szkolenia dla  kursantów to 400 zł.

Miejsce szkolenia i egzaminów

Szkolenia praktyczne realizujemy na Jeziorze Zegrzyńskim w dwóch lokalizacjach:
PORT SZANTA CAFE, port i restauracja w Zegrzu Południowym, ul. Warszawska 47. W porcie działa restauracja z pysznymi jedzeniem (polecamy sandacza). Na terenie portu jest slip i pomosty do cumowania łodzi. Dobry i wygodny dojazd od strony Legionowa lub Nieporętu. Jest parking. Mapę dojazdu znajdziesz TUTAJ >>>.
REWITA Rynia, ośrodek wypoczynkowy i hotel w Białobrzegach, położony przy ul. Wczasowej 59. Teren ośrodka jest ogrodzony z płatnym wjazdem dla samochodów. Ośrodek jest pięknie położony w lesie. Jego atutem jest plaża jedna z najpiękniejszych nad Jeziorem Zegrzyńskim. Mapę dojazdu znajdziesz TUTAJ >>>

Pozostałe informacje o kursie

Poniżej masz możliwość pobrania podstawowych materiałów dotyczących uprawiania sportów motorowodnych, przepisów prawnych i innych przydatnych materiałów i druków. Sprawdź co zawierają!

Nasze jachty szkoleniowe

Tango 780

Tango 780 Sport to jacht o zacięciu sportowym Obszerny kokpit, mieszczący sześcioro dorosłych osób, plus przestronna kabina  to tylko niektóre z jego zalet. Idealny do szkolenia dla  przyszłych żeglarzy

Tes 678 BT

Ten jacht to bardzo sprawdzona konstrukcja zapewniająca całkiem komfortowe warunki pływania. Załoga może liczyć maksymalnie 6 osób. Silnik zaburtowy 5 KM gwarantuje pewność przy manewrach portowych.

Sasanka 660 Supernova

Sasanka 660 Supernowa jest jachtem kultowym. To ten jacht dał w Polsce początek nowej epoki jachtów śródlądowych kabinowych. Sprawdza się w każdych warunkach

Rezerwacja kursu żeglarskiego

Kontakt bezpośredni w sprawie rezerwacji:
Zadzwoń: tel. +48 570 353 171
Mail: szkolenie@korsea.pl

Użyj poniższego formularza do zapisu na szkolenie. Po wysłaniu wstępnego zgłoszenia czekaj na kontakt z naszej strony. Otrzymasz umowę i informację o trybie dalszego postępowania.

Szkolenie żeglarskie w Boże Ciało
Czy kurs żeglarski w długi weekend Bożego Ciała to dobry pomysł?

Każdy termin jest dobry na rozpoczęcie przygody z żeglarstwem. Szkolenia i kursy trwają cały rok. Długie weekendy to jedne z lepszych terminów. Dlaczego? Wystarczy dosłownie kilka dni urlopu, aby cieszyć się pływaniem jachtem przez cały tydzień. Odpocząć i zrelaksować się. Nauczyć żeglarstwa i zdobyć patent żeglarza jachtowego. Nasze kursy w Akademii KORSEA to idealne rozwiązania na długie weekendy, możesz połączyć przyjemne z pożytecznym.

Adventure is free

Szkolenia

Zapisz się, aby być na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera. Bądź na bieżąco z promocjami i aktualnościami. Zapisując się akceptujesz  naszą Politykę Prywatności

Korsea Adventure is free

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping