https://korsea.pl

KURS NA PATENT ŻEGLARZA JACHTOWEGO

 Żeglarska Majówka

Żeglarska Majówka
7-dniowy kurs na patent żeglarza jachtowego

Długi weekend majowy jest doskonałym pomysłem, aby cieszyć się urokami pobytu na wodzie i wykorzystać ten czas na zdobycie umiejętności żeglarskich. Biorąc tylko 3 dni urlopu możesz zdobyć patent na żeglarza jachtowego. Możesz spędzić tydzień nad Zalewem Zegrzyńskim nocując na jachcie lub skorzystać z bogatej oferty noclegowej. Zalew Zegrzyński znamy jak własną kieszeń i możemy pokazać Ci jego uroki poza utartymi szlakami. Zapraszamy na nasze szkolenie po którym bezstresowo podejdziesz do egzaminu na patent żeglarza jachtowego

Kontakt:
szkolenie@korsea.pl
tel. +48 577 612 888

Zapisz się się tutaj

28.04.2024 godz. 10.00
04.05.2024 godz. 18.00

Żeglarska Majówka

1290 zł

nie dostępne

UWAGA!
Nie mamy już miejsc na kurs żeglarski w majówkę. Możesz zapisać się na listę rezerwową.

A może Cię zainteresuje

Kurs motorowodny

Kursy motorowodne, egzaminy motorowodne

Może bardzie zainteresują Cię kurs motorowodny w specjalnej ofercie dla uczestników kursu żeglarskiego. Dodatkowy wydatek to 400zł, a uprawnienia motorowodne też mogą sprawić dużo frajdy

Kurs żeglarski weekendowy

Może bardzie zainteresują Cię zajęcia w weekendy? Kurs żeglarski weekendowy trwa cztery kolejne weekendy. Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele od godz. 10.00 do 18.00. Egzamin ostatniego dnia szkolenia.

Kurs żeglarski Boże Ciało

Akademia Żeglarska i Motorowodna KORSEA

Może bardzie zainteresują Cię zajęcia w długi weekend w Boże Ciało. Tu również wystarczy 3 dni urlopu, aby cieszyć się kursem żeglarskim na Zegrzu. Jeśli na majówkę masz inne plany to zapraszamy w Boże Ciało.

O kursie

Zapisz się online. W ten sposób zagwarantujesz sobie miejsce.

Zapisując się teraz rezerwujesz od razu termin szkolenia. Majówka jest bardzo popularnym terminem i miejsca znikają szybko. Przechodząc do rezerwacji masz możliwość wyboru czy zapłacisz pełną kwotę za szkolenie czy zaliczkę w wysokości 300zł. Po zapisaniu się otrzymasz materiały szkoleniowe do nauki teorii oraz dostęp do bazy pytań, przygotowujących do egzaminu. Egzamin jest przeprowadzony w ostatnim dniu szkolenia.

Kurs codzienny ŻEGLARSKA MAJÓWKA na Jeziorze Zegrzyńskim

Nasz kurs majowy, czyli szkolenie w długi weekend majowy, przygotowujące do samodzielnego żeglowania i zdobycia patentu żeglarza jachtowego na Zalewie Zegrzyńskim. Zajęcia są prowadzone w trybie intensywny zajęci praktyczne na jachtach kabinowych różnego typu. Przewidujemy załogi maksymalnie 4 osobowe. Nasze szkolenia i kursy  prowadzą wyłącznie doświadczeni i kompetentni instruktorzy żeglarstwa. W ramach kursu majówkowego otrzymujesz kompletne materiały szkoleniowe, skrypty i podręczniki oraz dostęp do bazy pytań sprawdzających. Dla grup zorganizowanych przygotujemy  kurs indywidualnie.

Patent żeglarza jachtowego

Po co jest ten patent? 

Patent żeglarza jachtowego to podstawowe uprawnienie do sterowania jachtami żaglowymi. To, że jest to podstawowy patent nie oznacza że najmniej ważny. Wbrew pozorom daje dość duże uprawnienia żeglarskie. Pozwala prowadzić jachty żaglowe po wodach śródlądowych i morskich. Każde szkolenie kończy się egzaminem państwowym. Zajęcia prowadzimy na nowoczesnych jachtach żaglowych. O wszystkim dowiesz się na naszym szkoleniu. A więcej informacji znajdziesz niżej. Do zobaczenia na szkoleniu!

Patent żeglarza jachtowego uprawnia do:

1. Prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych.
2. Prowadzenia jachtów żaglowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej. Jedyne wymaganie przed rozpoczęciem szkolenia i przystąpieniem do egzaminu to ukończone 14 lat.

Kto wydaje patenty?

Wszystkie patenty żeglarskie wydaje Polski Związek Żeglarski – zobacz tutaj >>

Korsea. Patent żeglarza jachtowego

Informacje organizacyjne

Korsea Akademia Motorowodna i Żeglarska nad Jeziorem Zegrzyńskim jest organizatorem kursów weekendowych i indywidualnych na patent żeglarza jachtowego. To szkolenie  ma przygotować Cię do samodzielnego prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych. Paten żeglarza umożliwia również pływanie jachtami żaglowymi w strefie przybrzeżnej na morzu. Intensywny kurs weekendowy to duża dawka wiedzy i nauka praktycznych umiejętności sterowania jachtem żaglowym. Czas na przygodę.

O kursie na patent żeglarza jachtowego

Kurs składa się z części praktycznej i teoretycznej. Jest realizowane na podstawie naszego programu szkolenia, przygotowanego w oparciu o wytyczne egzaminacyjne Ministerstwa Sportu. Szkolenie teoretyczne odbywa się on-line. Spotykamy się na webinariach prowadzonych przez naszych instruktorów oraz otrzymujesz dostęp do naszych materiałów szkoleniowych i bazy pytań egzaminacyjnych.

Szkolenie praktyczne to już zajęcia na wodzie, na jachtach kabinowych na Jeziorze Zegrzyńskim. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów żeglarstwa. Kursy weekendowe są realizowane w soboty i niedziele w godz. 9.00- 17.00. Ostatniego dnia kursu odbywa się egzamin na patent żeglarza jachtowego.

W ramach szkolenia otrzymujesz:

  • realizację  programu szkolenia żeglarskiego
  • wykłady, seminaria i dostęp do materiałów szkoleniowych
  • opiekę instruktorów żeglarstwa
  • wachty żeglarskie składające się z załóg 4, 5 osobowych + instruktor
  • ubezpieczenie NNW podczas szkolenia żeglarskiego
  • szkolenie na jachtach kabinowych z silnikami przyczepnymi
  • zdobycie umiejętności żeglarskich na wysokim poziomie
  • dobre przygotowanie do egzaminu państwowego na patent żeglarza jachtowego

Cena kursu Żeglarska Majówka na patent żeglarski i egzaminów

Cena szkolenia w konkretnym terminie jest podana w harmonogramie powyżej. Masz wybór terminów a więc i cen.

Cena zawiera:
Realizację programu szkolenia na patent żeglarza jachtowego – zajęcia praktyczne (8 dni pływania jachtem kabinowym). Dostęp do szkolenia on-line, materiałów szkoleniowych oraz bazy pytań egzaminacyjnych.

Cena nie obejmuje:
Opłat za egzamin i wystawienie patentu motorowodnego. Zakwaterowania, wyżywienia, transportu.

Cennik egzaminów na patent żeglarza jachtowego

250zł – pełna opłata za egzamin na patent żeglarza jachtowego,
125zł – opłata ulgowa za egzamin na patent żeglarza jachtowego.

*UWAGA! Dla uczniów i studentów posiadających ważną legitymację upoważniającą do zniżki. Egzamin opłacamy w czasie trwania szkolenia lub za pomocą naszej strony. Opłata za wydanie patentu wynosi 50 zł plus koszty przesyłki (tu też obowiązują zniżki dla uczniów i studentów)

Egzamin na patent żeglarza jachtowego

Po zakończeniu szkolenia, każdy uczestnik może przystąpić do egzaminu państwowego.  Egzamin składa się  części teoretycznej i praktycznej. W trakcie części teoretycznej należy rozwiązać test składający się z 75 pytań, udzielając 65 prawidłowych odpowiedzi. Cześć praktyczna obejmuje manewrowanie jachtem na żaglach i silniku. Egzaminy zdajesz na jachcie, na którym się szkoliłeś.

Aby zdać egzamin należy pozytywnie zaliczyć obydwie części (teoria + praktyka). Wynik egzaminu podany jest uczestnikom zaraz po jego zakończeniu. Otrzymujesz od komisji egzaminacyjnej zaświadczenie, które później składasz w PZŻ i czekasz patent żeglarski.

Kurs motorowodny dla uczestników kursu żeglarskiego

W czasie kursu żeglarskiego istnieje możliwość zrobienia kursu motorowodnego w atrakcyjnej cenie. Zajęcia prowadzone są na RIB-ie Grand 580 z silnikiem Suzuki 140KM. Nasi instruktorzy motorowodni przekażą Ci  wiedzę i praktyczne umiejętności  manewrowania motorówką. Cena szkolenia dla  kursantów to 400 zł.

Miejsce szkolenia i egzaminów

Szkolenia praktyczne realizujemy na Jeziorze Zegrzyńskim w dwóch lokalizacjach:
PORT SZANTA CAFE, port i restauracja w Zegrzu Południowym, ul. Warszawska 47. W porcie działa restauracja z pysznymi jedzeniem (polecamy sandacza). Na terenie portu jest slip i pomosty do cumowania łodzi. Dobry i wygodny dojazd od strony Legionowa lub Nieporętu. Jest parking. Mapę dojazdu znajdziesz TUTAJ >>>.
REWITA Rynia, ośrodek wypoczynkowy i hotel w Białobrzegach, położony przy ul. Wczasowej 59. Teren ośrodka jest ogrodzony z płatnym wjazdem dla samochodów. Ośrodek jest pięknie położony w lesie. Jego atutem jest plaża jedna z najpiękniejszych nad Jeziorem Zegrzyńskim. Mapę dojazdu znajdziesz TUTAJ >>>

Pozostałe informacje

Do pobrania - warto przeczytać!

Poniżej masz możliwość pobrania podstawowych materiałów dotyczących uprawiania sportów motorowodnych, przepisów prawnych i innych przydatnych materiałów i druków. Sprawdźco zawierają!

Nasze jachty szkoleniowe

Tango 780

Tango 780 Sport to jacht o zacięciu sportowym Obszerny kokpit, mieszczący sześcioro dorosłych osób, plus przestronna kabina  to tylko niektóre z jego zalet. Idealny do szkolenia dla  przyszłych żeglarzy

Tes 678 BT

Ten jacht to bardzo sprawdzona konstrukcja zapewniająca całkiem komfortowe warunki pływania. Załoga może liczyć maksymalnie 6 osób. Silnik zaburtowy 5 KM gwarantuje pewność przy manewrach portowych.

Sasanka 660 Supernova

Sasanka 660 Supernowa jest jachtem kultowym. To ten jacht dał w Polsce początek nowej epoki jachtów śródlądowych kabinowych. Sprawdza się w każdych warunkach

REZERWACJA KURSU ŻEGLARSKIEGO W MAJÓWKĘ

Kontakt bezpośredni w sprawie rezerwacji:
Zadzwoń: tel. +48 577 612 888
Mail: szkolenie@korsea.pl

Użyj poniższego formularza do zapisu na szkolenie. Po wysłaniu wstępnego zgłoszenia czekaj na kontakt z naszej strony. Otrzymasz umowę i informację o trybie dalszego postępowania.

Żeglarska Majówka - kurs żeglarski
Czy w długi Weekend Majowy można zrobić kurs żeglarski?

Majówka, czyli długi weekend majowy to super opcja na zapisanie się na szkolenie żeglarskie i zdobycie patentu. Bierzesz 3 dni urlopu i spędzasz go na wodzie, w wspaniałych okolicznościach przyrody Zalewu Zegrzyńskiego. Łączysz przyjemne z pożytecznym, odpoczywasz robiąc patent żeglarza. Czy może być lepsze połączenie? Zapraszamy na kurs żeglarski w długi wekeend majowy.

Adventure is free

Szkolenia

Zapisz się, aby być na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera. Bądź na bieżąco z promocjami i aktualnościami. Zapisując się akceptujesz  naszą Politykę Prywatności

Korsea Adventure is free

16.03-23.03.2024 Gdańsk/Gdynia
23.03-30.03.2024 Gdańsk/Gdynia

Wiosenny Bałtyk

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping