https://korsea.pl

  Rejsy po Balearach

Rejs wokół Majorki i Ibizy

rejs turystyczno-stażowy, Poznaj Baleary – Majorka, Ibiza, Minorka, Cabrera, Formentera

Zapraszamy na rejs po najpiękniejszym archipelagu wyspiarskim na Morzu Śródziemnym – Balearach. Myślisz o wizycie na Majorce? Chcesz przeżyć wyjątkowe wiosenne wakacje i całkowicie odciąć się od zgiełku dnia codziennego? W takim razie rejs po Balearach jest bez wątpienia dobrą opcją, o której warto pomyśleć. Proponowane przez nas trasy obejmuje zwiedzanie całego archipelagu Balearów, wybrzeża wszystkich wysp, łącznie z parkiem Cabrera. Wystarczy, że zdecydujesz, się na rejs a my zajmiemy się resztą, aby Twoje wakacje na pokładzie naszych łodzi były niezapomniane. Każdy uczestnik otrzyma opinie z rejsu.

Terminy, trasy i ceny rejsów

Terminy rejsów

Trasa rejsu

Jacht

Cena

Rezerwacja

Start: 26.04.2025r. godz. 18.00
Meta: 03.05.2025r. godz. 08.00

Baleary Zachodnie:
Majorka-Ibiza-Formentera-Majorka

Dufour 460
(lub podobny)

Cena: 2790zł

Start: 03.05.2025r. godz. 18.00
Meta: 10.05.2025r. godz. 08.00

Baleary Wschodnie:
Majorka-Minorka-Cabrera-Majorka

Dufour 460
(lub podobny)

Cena: 2790zł

Baleary (Hiszpania)

Krótki przewodnik

Baleary to skąpany w słońcu archipelag wysp i wysepek na wschód od kontynentalnej części Hiszpanii, zdominowany jest przez cztery wspaniałe wyspy: Majorkę, Ibizę, Minorkę i Formenterę. Każda z nich posiada wyjątkowy unikalny charakter. Ibiza to imprezy, najbardziej roztańczona w całym archipelagu, ma też swoją mniej znaną stronę, obejmującą ciche wioski na wzgórzach i piętrowe stare miasto. Majorka, największa z wysp, oferuje kontrastujące przyjemności, takie jak kurorty all-inclusive i wyluzowany spokojny wypoczynek na łonie natury. Minorka, raj dla podróżników, kusi zwiedzających cudami archeologicznymi i mnóstwem plaż idealnych na pocztówki. Jest też Formentera, najmniejsza siostra, której eteryczne piękno przyciąga typy w stylu boho-chic, które wolą leniwe wylegiwanie się nad delikatnymi turkusowymi wodami. Niezależnie od Twoich oczekiwań, najlepiej poznać cały archipelag z pokładu jachtu. Na każdej z wysp znajdują się mariny żeglarskie i porty, od małych, urokliwych i cichych po największy port w Palmie, gdzie rozpoczynamy i kończymy nasze rejsy.

 

Galeria zdjęć z Balearów

Dodatkowe  informacje o rejsie

Dlaczego warto płynąć z nami na REJS – POZNAJ BALEARY

Jachty w naszych rejsach prowadzą skipperzy posiadający doświadczenie i najwyższe kwalifikacje. Rejsy organizujemy na opływanych akwenach i korzystamy z bezpiecznych, nowoczesnych jachtów. Kursy żeglarskie i rejsy szkoleniowe znajdziesz na stronie kursy żeglarskie.

 • 7 dni (od soboty  godz. 18:00, do soboty godz. 09:00)
 • pływamy dużym jachtem 45-50 stóp (4 kajuty – 8 koi), nikt nie śpi w messie
 • na rejsie będziemy doskonalić umiejętności sterowania dużym jachtem w różnych warunkach
 • w planach jest pływanie, odpoczywanie i zwiedzanie. Zawiniemy do portów, ale najczęściej będziemy stać na dziko i podziwiać przyrodę wysp.
 • skład 7+1 (kapitan), wszyscy uczestniczą w pracach na jachcie, kapitan przydziela wachty. Każdy będzie miał możliwość sterowania dużym jachtem
 • wczesna wiosna na Bałtyku to idealny czas na doskonalenie umiejętności przed sezonem żeglarskim
 • w trakcie rejsu będą warsztaty nawigacyjne, warsztaty z bezpieczeństwa oraz wiele innych ciekawych zajęć przygotowujących do samodzielnego prowadzenia jachtu morskiego. Za dodatkową opłatą możliwość odbycia szkolenia z SRC
 • na koniec rejsu dla chętnych przewidujemy egzamin na patent jachtowego sternika morskiego
 • na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo załogi
 • dbamy o dobrą, żeglarską atmosferę

 Każdy uczestnik otrzyma opinię z rejsu (przyda się do stażu na Jachtowego Sternika Morskiego lub do stażu na Kapitana).

Płatności i umowa

Co zawiera cena a czego nie zawiera:

Cena zawiera:
– czarter jachtu
– realizację programu rejsu, uzależnioną od warunków pogodowych
– instruktora/skippera
– opłaty postojowe jachtu w porcie macierzystym

Cena nie zawiera:

Do podziału na załogę (kapitan nie partycypuje w kosztach) płatne na miejscu do instruktora w gotówce pierwszego dnia szkolenia i rozliczane na koniec szkolenia:
– zwrotna kaucja jachtu (o ile w trakcie szkolenia nie było strat lub zniszczeń na jachcie –   
  odpowiedzialność solidarna uczestników),
– sprzątanie jachtu po rejsie+ gaz kuchenny dla jachtu,
– opłaty postojowe w portach poza portem macierzystym,
– paliwo zużyte podczas rejsu: (w przypadku zamkniętych stacji paliw rozliczenie z motogodzin + webasto),
– wyżywienie na jachcie – kwota będzie ustalona i rozliczona przez załogę.
Wszystkie powyższe płatności są dokonywane na miejscu, gotówką do rąk skippera lub wyznaczonego członka załogi.

Wysokość dopłat:
-wyżywienie ok. 15 euro/osoba na dzień,
-składka burtowa (porty, kaucja, paliwo, sprzątanie, pościel i ręczniki) – 260 euro/osoba.
Skipper nie dokłada się do składki na wyżywienie i do składki burtowej.

Opłaty indywidualne:
– transport do i z miejsca zaokrętowania
Wybór kabiny:
Przydział kabin na jachcie odbywa się na miejscu na zasadzie losowania lub uzgodnień załogi. W ostateczności miejsca wyznacza skipper. Nie dotyczy to osób, które wykupiły opcję wcześniejszego wyboru kabiny.

Warunki płatności:
50% ceny płatne w ciągu 3 dni od daty wysłania Umowy.
50% ceny płatne w ciągu 30 dni przed planowaną imprezą.
W przypadku podpisania umowy na 30 dni przed rejsem lub mniej – płatność 100% w terminie 3 dni od dnia podpisania umowy. Wszystkie dodatkowe składki płatne gotówką przed rozpoczęciem rejsu do kapitana w pierwszym dniu rejsu.

Miejsce rozpoczęcia i zakończenia

Rejs rozpoczynamy w La Lonja Marina Charter, adres: Muelle La Lonja s/n, 07012 Palma, Balearic Islands, Hiszpania i tam też kończymy. Port jachtowy możesz zobaczyć tutaj >>>
Pływamy po Archipelagu Balearów. Kierunek i trasa rejsu zostanie zaplanowana przed jego rozpoczęciem przez Kapitana

Kapitan

Kapitan prowadzący jacht: Darek Kożuch.
Ma doświadczenie na wielu akwenach morskich. Instruktor żeglarstwa i motorowodny. Szkoli na wielu jachtach i akwenach. Przewodniczący komisji egzaminacyjnej. Prowadzi szkolenia SRC

Umowa

Po Twoim zgłoszeniu na rejs, wysyłamy  umowę, w której są zawarte wszystkie szczegóły związane z organizacją rejsu. W umowie podany jest również numer konta na który należy wpłacić pieniądze.
Harmonogram płatności:
I rata – 50% – w terminie 3 dni od daty zamówienia (zgłoszenia) udziału w rejsie,
II rata – 50% – w terminie 30 dni przed rozpoczęciem rejsu.
W przypadku zgłoszenia się na rejs w terminie krótszym niż 30 dni przed rejsem, należy opłacić całą należną kwotę. Nie wpłacenie, wymaganych należności skutkuje anulacją rezerwacji i potrąceniem kosztów anulacji, zgodnie z regulaminem.

Może Cię zainteresować..

Szkolenie z manewrów portowych

Manewrówka dużym jachtem morskim
Termin: 01.03-03.03.2024r
Start i meta: Gdańsk

Cena: 1800 zł

Wyżywienie

Uczestnicy rejsu wspólnie decydują o zaprowiantowaniu jachtu na każdy dzień w świeże, zdrowe produkty, z których będą mogli sami przygotować sobie posiłki.

Po przylocie do mariny, część załogi udaje się do pobliskiego supermarketu, celem dokonania podstawowych zakupów. Sugerujemy, aby uzupełniać zapasy na bieżąco w lokalnych sklepach i na miejscowych bazarach. Gwarantuje to wciąż świeżą żywność oraz możliwość skosztowania lokalnych specjałów. Zaletą takiego rozwiązania jest duże urozmaicenie posiłków i dopasowanie do indywidualnych gustów wszystkich uczestników szkolenia. Skiper służy pomocą w przygotowaniu odpowiedniej listy zakupów.

* Skiper nie partycypuje w kosztach związanych z wyżywieniem. Korzysta z zaprowiantowania zakupionego przez załogę.
**Zaproszenie skipera do wspólnego jedzenia (np. wyjście do knajp, restauracji i barów) poza jachtem, jest mile widziane, ale leży wyłącznie w gestii uczestników.

Dojazd

 

Jak dostać się na Majorkę? Siatka połączeń lotniczych z Polski na Majorkę stale się zmienia w zależności od sezonu. Bezpośrednie połączenia z lotniskiem w Palma de Mallorca zapewniają linie WizzAir i RyanAir. Loty odbywają się z największych polskich miast: Warszawy, Krakowa, Katowic, Poznania i Wrocławia. Lot z Katowic trwa ok. 3 godzin.  W promocji można wyszukać bilet taniego przewoźnika za 200-300 zł w obie strony, bez bagażu rejestrowego.
Z Hiszpanii na Majorkę promy kursują co najmniej kilka razy dziennie, a trasa jest obsługiwana przez operatorów Baleària, Trasmed i GNV. Sprawdź aktualne informacje o tej hiszpańskiej trasie, rozkłady oraz ceny rejsów na ich stronach internetowych. Bilety są dość drogie, zależą do sezonu, średnia cena to ok. 200 euro za osobę.
Z lotniska do mariny możesz dostać się na wiele sposobów: taksówką, busem lub prywatnym transferem. Przejazd taksówką zajmie około 15 minut i kosztuje  ok. 20 euro.

Plan rejsu

Poniżej przedstawiamy tylko jedną z przykładowych tras  rejsów po Balearach. Napisz do nas a przedstawimy Ci więcej fantastycznych tras żeglugi po jednym z najlepszych akwenów turystycznych i żeglarskich na Morzu śródziemnym.

Rejs: Poznaj BalearyMAJORKA POŁUDNIOWA
Palma – Portale Vells – Andratx – Cabrera – Es Carbó – Sa Ràpita – Cala Pi – Palma, (8 dni, 100 mil morskich)

Myślisz o rejsie na Majorce? Chcesz przeżyć wyjątkowe wakacje i całkowicie odciąć się od zgiełku dnia codziennego? W takim razie ten rejs po morzu jest najlepszą opcją, o jakiej możesz marzyć. Proponowana przez nas trasa obejmuje zwiedzanie południowego wybrzeża wyspy, od zachodniego do wschodniego krańca. Wystarczy, że zdecydujesz, że chcesz wziąć udział. My zajmiemy się resztą, aby Twoje wakacje na pokładzie jachtu były niezapomniane.
Naszym punktem wyjścia będzie port Palma, stolica wyspy i Wspólnota Autonomiczna Balearów. Jest to największy i najważniejszy port z ponad 40 portów na wyspie. Obecnie obejmuje rozległy odcinek wybrzeża pomiędzy Moll Vell (Stare Molo), naprzeciwko katedry, a zachodnią groblą (obok dzielnicy Porto Pi). Tutaj koncentruje się duża część ogromnej oferty czarterów łodzi na wyspie. Port służy również do transportu towarów i pasażerów, łodzi rybackich i statków wojskowych.

 • Dzień 1: Palma (marina) – Portals Vells (10 mil morskich)
 • Dzień 2: Portale Vells – Andratx (13,50 mil morskich)
 • Dzień 3: Port Andraitx – Cabrera (38 mil morskich)
 • Dzień 4: Wyspa Cabrera – Es Carbó (11 mil morskich)
 • Dzień 5: Es carbó – Sa Rápita (4 mil morskich)
 • Dzień 6: Sa Rápita – Cala Pi (6 mil morskich)
 • Dzień 7: Cala Pi – Palma (17,50 min)
 • Dzień 8: Palma (marina) – koniec rejsu

Dzień 1. Palma – Portals Vells (10 mil morskich)

DZIEŃ

1

Po zaokrętowaniu i zakupach, skierujemy nasz jacht do uroczej miejscowości Portals Vells,  na zachód od Palmy, gdzie czekają na nas cztery zatoczki z krystaliczną wodą i drobnym białym piaskiem. To wyjątkowo malowniczy krajobraz, który tworzą wody zatoczek, piękny sosnowy las oraz niewielka urocza plaża z białym drobnym piaskiem. Portals Vells oferuje wprost wymarzone warunki dla kotwiczenia jachtów. Sprzyjają temu głębokość wody (ok. 5 metrów), jej przejrzystość oraz piaszczyste i pełne roślinności dno. Portals Vells wyróżnia się  kameralnym klimatem. Ze względu na stosunkowo niewielki obszar, jaki zajmuje, praktycznie nie ma tu tłumu turystów, nawet w szczycie sezonu.  Spacerując okolicznymi ścieżkami, możemy podziwiać rozpościerający się widok na zatokę Palmy. W bardzo bliskim sąsiedztwie znajduje się wygodna i całkowicie legalna plaża nudystów (uznana zresztą za pierwsze takie miejsce na Majorce – El Mago.

Dzień 2. Portals Vells – Andratx (13,5 mil morskich)

DZIEŃ

2

Port d’Andraitx, położony w południowo-zachodniej części wyspy, pozostaje ukryty przed większością organizatorów wycieczek turystycznych i dlatego jest z dala od tłumów. Kosmopolityczna i optymistyczna atmosfera sprawia, że jest to idealne miejsce na zakupy, kolację z przyjaciółmi na nadmorskim tarasie lub wyjście na drinka. Port otoczony jest małymi zatoczkami ze skalistym dnem morskim, takimi jak Cala Llamps czy Cala Marmassen, w których z pewnością będziemy mieli ochotę zakotwiczyć, aby móc popływać lub nurkować. Warto odwiedzić także Cala Fonoll, wciśniętą pomiędzy dwa klify.
Port de Andratx na Majorce to jedno z najbardziej malowniczych miasteczek portowych, które z pewnością zachwyci każdego. Przez wiele lat podróżowania po Majorce, z pewnością umieściłabym to miejsce na drugim miejscu w rankingu najpiękniejszych miasteczek portowych na wyspie. Co tak naprawdę czaruje w Port de Andratx? Bez wątpienia są to ogromne klify oraz malownicze widoki na góry porośnięte sosnami. Nie bez powodu zachody słońca w Port de Andratx są uznawane za jedne z najpiękniejszych na całej wyspie. Jeśli poszukujecie klimatycznych knajp, pięknych widoków i tętniącego życia nocnego, to zdecydowanie powinniście rozważyć odwiedzenie tego urokliwego miejsca

Dzień 3. Andratx – Wyspa Cabrera (38 mil morskich)

DZIEŃ

3

Archipelag Cabrera to oaza jednego z najlepiej zachowanych przykładów życia morskiego na całym Morzu Śródziemnym. Jej praktycznie dziewicze wybrzeże jest domem dla znacznej części gatunków flory i fauny rodzimych dla Balearów. To istny raj, którego błękitne wody wzbudzają poczucie spokoju i w którym czas wydaje się stać w miejscu.

 

Dzień 4. Wyspa Cabrera – Es Carbo (11 mil morskich)

DZIEŃ

4

Wojsko jest obecne w Cabrerze od 1916 roku i zapobiega inwazji turystyki na ten obszar. Dlatego ten uprzywilejowany ekosystem został dobrze zachowany i od 1991 r. jest Parkiem Narodowym Morsko-Lądowym. Po zakotwiczeniu u jego wybrzeży możemy cieszyć się krajobrazem i po prostu zrelaksować się, obserwując różnorodne ptaki morskie, lub możemy wybrać się na kąpiel i odkrywaj podwodne jaskinie oraz bogactwa dna morskiego. Jeśli chcesz odwiedzić Cabrera własną łodzią lub łodzią czarterową, będziesz potrzebować zezwolenia wydanego przez administrację parku.

Dzień 5. Es Carbo – Sa Rapita (4 mile morskie)

DZIEŃ

5

Piątego dnia na pokładzie obudzimy się w Platja d’es Carbó, położonej niecały kilometr od Colònia de Sant Jordi, naprzeciwko wysepki Na Moltona. Fakt, że na plażę można dotrzeć wyłącznie pieszo z Colònia de Sant Jordi lub latarni morskiej Cabo de Ses Salines, zapobiega masowemu napływowi plażowiczów. Tak naprawdę dotarcie tutaj drogą morską jest najlepszą opcją, chociaż musimy zachować szczególne środki ostrożności, jeśli zdecydujemy się zakotwiczyć tutaj nasz żaglowiec (lub jakąkolwiek inną wynajętą przez nas łódź), ponieważ 250 metrów od brzegu znajduje się głębokość zaledwie 2,5 metra, co prowadzi do piaszczystego i pełnego glonów dna morskiego. Kontynuujmy naszą przygodę zwiedzając Majorkę katamaranem lub żaglówką, omijając południowe wybrzeże wyspy.

Naszym następnym przystankiem będzie marina Sa Rápita, nadmorskie miasteczko z niskimi domami jednorodzinnymi, które możemy odwiedzić wieczorem, jeśli mamy na to ochotę. Tuż przed przybyciem do portu odwiedzimy plażę s’Arenal de sa Ràpita, piękny odcinek piaszczystego wybrzeża o długości 1400 metrów, otwarty na morze i otoczony wydmami i sosnami. Jeśli dopisze nam szczęście i powieje wiatr, miłośnicy surfingu mogą tu spędzić trochę czasu na desce.

Dzień 6.  Sa Rapita – Cala Pi (6 mil morskich)

DZIEŃ

6

Naszym następnym przystankiem będzie marina Sa Rápita, nadmorskie miasteczko z niskimi domami jednorodzinnymi, które możemy odwiedzić wieczorem, jeśli mamy na to ochotę. Tuż przed przybyciem do portu odwiedzimy plażę s’Arenal de sa Ràpita, piękny odcinek piaszczystego wybrzeża o długości 1400 metrów, otwarty na morze i otoczony wydmami i sosnami. Jeśli dopisze nam szczęście i powieje wiatr, miłośnicy surfingu mogą tu spędzić trochę czasu na desce.

Jednak to nie wszystko, co przyciąga podróżnych do tego magicznego miejsca. Bez wątpienia największą atrakcją jest pobliska Playa Es Trenc, jedna z najpiękniejszych plaż na całej Majorce. Jej złociste piaski i krystalicznie czysta woda przyciągają jak magnes, zapewniając niezapomniane chwile pełne wypoczynku i orzeźwienia. W trakcie swojej przygody w Sa Rapita, nie możesz zapomnieć o odwiedzeniu jednej z lokalnych perełek – restauracji „Forn Sa Rapita”. Już sam ich wystrój wnętrza wciąga Cię w magiczną atmosferę wyspy, a kiedy przyjdzie pora na smakowanie ich wyśmienitych dań, twoje podniebienie będzie błagać o więcej. Co więcej, ceny są tu naprawdę przystępne.

Dzień 7.  Cala Pi – Palma (17,5 mil morskich)

DZIEŃ

7

Cala Pi to najbardziej osłonięty odcinek piaszczystego brzegu w tej części wybrzeża Majorki. Rzeczywiście, aby dostać się na plażę od strony morza, musimy udać się w głąb lądu pół kilometra pomiędzy dwiema pionowymi ścianami o wysokości ponad 30 metrów. Po lewej stronie będziemy mieli klify i sosny, a po prawej XVI-wieczną wieżę obronną i osiedle mieszkaniowe. Jeśli wynajęliśmy łódź bez załogi, musimy pamiętać, że przy wejściu znajdują się trzy skały po lewej stronie, więc jeśli chcemy zakotwiczyć, musimy wejść środkiem. Poza tym należy pamiętać, że gdy wieje wiatr z południa, bardzo trudno jest się wydostać.

 

Dzień 8.  Palma – koniec rejsu

DZIEŃ

8

Powrót do Palmy, kończąc w ten sposób nasz rejs jachtem żaglowym. Czas wrócić do rzeczywistości po siedmiu dniach totalnego relaksu. Teraz, gdy już wiesz co to są „wyjątkowe wakacje”, na pewno będziesz chciał je przeżyć jeszcze raz. Do zobaczenia wkrótce na jachcie gdzieś na świecie!

Ważne! Podany plan podróży stanowi jedynie wskazówkę. Nieprecyzyjne sformułowania lub użyte założenia w treści nie stanowią podstawy do złożenia reklamacji prawnej. Jeśli chcesz odwiedzić inne miejsca, plan podróży możemy modyfikować zgodnie z Twoimi preferencjami. W przypadku rejsu ze sternikiem, kapitan może podjąć decyzję o zmianie planowanej trasy podróży z przyczyn nieoczekiwanych i/lub niezależnych od przygotowanych wcześniej planów (np. warunki atmosferyczne).

Opis jachtu

Jacht OCEANIS 473

Oto łódź, która zabierze Cię na rejs po Balearach! Prawdziwa pływająca perełka. Jacht zbudowany przez stocznię Beneteau świetnie się sprawdza we wszystkich warunkach wiatrowych. Oceanis 473 dostarczy niesamowitych wrażeń każdemu, kto zechce nim popłynąć. Na pokładzie tego komfortowo wyposażonego jachtu żaglowego wyposażonego w trzy prysznice, może wygodnie przebywać 8 osób w czterech kajutach.Jednostka jest wyposażona w  mnóstwo dodatków, takich jak autopilot, bimini i elektryczna winda kotwiczna, a także prysznic na zewnątrz. Odkryj piękno Balearów z ich licznymi zatokami i portami, korzystając z komfortu tego jachtu żaglowego.

Dane techniczne

 • Port: Palma de Mallorca
 • Model: Oceanis 473
 • Długość: 14,3 m
 • Szerokość: 4,31m
 • Zanurzenie max: 2,10m
 • Max. pasażerów: 10
 • Koje: 8+2 (w messie)
 • Kabiny: 4
 • Łazienki/toalety: 3
 • Powierzchnia żagli: 120m2
 • Dinghy: w standardzie (silnik zewnętrzny w opcji)
 • Zbiornik z wodą: 590l
 • Zbiornik paliwa: 253l
Wyposażenie dodatkowe: prysznic zewnętrznym, bimini, sprayhood, ploter zewnętrzny, autopilot.

REZERWACJA REJSU PO BALEARACH

Kontakt bezpośredni w sprawie rezerwacji:
Zadzwoń: tel. +48 570 353 171
Mail: szkolenie@korsea.pl

Użyj poniższego formularza do zapisu na szkolenie. Po wysłaniu wstępnego zgłoszenia czekaj na kontakt z naszej strony. Otrzymasz umowę i informację o trybie dalszego postępowania.

Rejs po Balearach w pytaniach i odpowiedziach
Czy Majorka to dobre miejsce do żeglowania?

Tak, Majorka to doskonałe miejsce do żeglowania. Jako największa z hiszpańskich Balearów, szczyci się wspaniałymi liniami brzegowymi, krystalicznie czystą wodą oraz różnorodnością pięknych kotwicowisk i przystani. Śródziemnomorski klimat wyspy, z ciepłymi latami i łagodnymi zimami, zapewnia sprzyjające warunki żeglarskie przez większą część roku.

Jak dojechać z lotniska na Majorce do mariny w Palmie?

Przejazd taksówką zajmie około 15 minut.  Jeśli nie chcesz tracić czasu na lotnisku, próbując zorganizować sobie drogę do Palmy, możesz zarezerwować transfer z wyprzedzeniem, aby lepiej dopasować się do czasu przybycia na lotnisko w Palmie. Jedynym środkiem transportu publicznego, który jest bezpośrednio połączony z lotniskiem, są regularne linie autobusowe. Linia A1 odjeżdża z hali przylotów na poziomie 0. Autobus kursuje co 10 minut.

Ile kosztuje autobus a ile taksówka z lotniska w Palmie do mariny?

Przejazd taksówką kosztuje ok. 50 euro czyli ok. 250zł. Autobus kosztuje ok. 8 euro.

Jak długo trwa lot z Warszawy do Majorki?

Z lotniska w Warszawie do lotniska w Palmie lot trwa ok. 3 godzin.

Ile kosztuje lot z Warszawy do Majorki?

Przejazd taksówką kosztuje ok. 50 euro czyli ok. 250zł. Autobus kosztuje ok. 8 euro.

Jakie zagrożenia mogą spotkać turystów przebywających na Majorce ?

Listę tego, na co uważać na Majorce otwierają kradzieże kieszonkowe. Złodzieje często grasują w pobliżu plaż, czasami nawet włamując się do wynajętych samochodów. Tym, co grozi turystom na Majorce, są również próby oszustw ze strony części lokalnych handlarzy. Niektórzy sprzedawcy zawyżają ceny swoich produktów, a także stosują inne nieuczciwe praktyki. Część z nich może oferować turystom darmowy poczęstunek, a następnie, mimo wcześniejszych zapewnień, żądać za niego opłaty. 

Z czego słynie Majorka i inne wyspy Balearów?

Wyspa słynie głównie z gorących, otoczonych niezmąconą wodą plaż, wprost stworzonych do leniwego wypoczynku, jednak wakacje na Majorce to znacznie więcej. Od klimatycznych uliczek Palma de Mallorca, przez tajemnicze jaskinie i wąwozy.

Kiedy najlepiej jechać na rejs żeglarski wokół Majorki?

Najlepszy okres rejs to wczesna wiosna lub późna jesień.  Ze względu na umiarkowane temperatury na Majorce w tym okresie, polecamy więc rejs do tej części Hiszpanii w sezonie między kwietniem a majem lub wrześniem a październikiem. Termometry w tym okresie wskazują od 18-23°C, a ilość słonecznych godzin w ciągu dnia umożliwia eksplorowanie wyspy. Mówi się, że najbardziej deszczowe miesiące to wrzesień, listopad, grudzień, styczeń, marzec i maj. Prawda jest taka, że nie ma żadnej konkretnej zasady i w praktyce może padać nawet w czerwcu, lipcu czy sierpniu. Nikt nie jest w stanie tego przewidzieć.

Jak długo płynie prom na Majorkę?

Prom z Barcelony na Majorkę do Palma de Mallorca wypływa raz dziennie od poniedziałku do piątku i w niedziele. W soboty nie ma odejść w tym kierunku. Promy z Palmy do Barcelony również pływają raz dziennie codziennie, ale oprócz niedzieli. Prom Barcelona – Majorka płynie 6,5 godziny, pokonując odległość 214,8 km.

Kiedy wybrać się w rejs po Majorce?

Oczywiście zależy to od tego, czego chcesz doświadczyć podczas rejsu. Jeśli oczekujesz ciepłej pogody z możliwością kąpieli w morzu, polecamy wizytę na Majorce w okresie od maja do końca września. Osobom o skłonnościach romantycznych, które wolą mniej łodzi w zatoczkach w czasie kotwiczenia, polecamy wybranie terminu poza lipcem i sierpniem.

Adventure is free

Szkolenia

Zapisz się, aby być na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera. Bądź na bieżąco z promocjami i aktualnościami. Zapisując się akceptujesz  naszą Politykę Prywatności

Korsea Adventure is free

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping