https://korsea.pl

Rejs stażowo-szkoleniowy

Rejsy stażowo-szkoleniowy OUR BALTIC

rejs dla sterników i kandydatów na jachtowych sterników morskich

Zapraszamy na rejs stażowo-szkoleniowy po Morzu Bałtyckim.Kapitan przed wypłynięciem z  portu decyduje o trasie rejsu na podstawie warunków pogodowych i prognoz pogody. Może to być Bornholm, Południowa Szwecja, Gotlandia lub Polskie Wybrzeże. Ten rejs ma kilka celów. Pierwszym jest uzyskanie odpowiedniej ilości godzin stażowych na morzu, zakładamy min. 80 a max. ponad 100 godzin stażu. Drugi cel to zdobycie doświadczenia związanego z pływaniem w systemie wachtowym. Kolejnym jest nauczenie się nowych umiejętności dotyczących żeglugi na morzu i manewrów portowych. Nasi instruktorzy zapewnią odpowiedni poziom przekazywanej wiedzy, ale również zadbają o odpowiednią atmosferę. Każdy uczestnik otrzyma opinie  stażową z rejsu zgodnie z wymaganiami PZŻ, a dla chętnych jest możliwość przystąpienia do egzaminu na patent jachtowego sternika morskiego – do uzgodnienia z organizatorem.

Terminy, trasy i ceny rejsów

Terminy rejsów

Trasa rejsu

Jacht

Cena

Rezerwacja

Start: 16.03.2024r. godz. 18.00
Meta: 23.03.2024r. godz. 08.00

OUR BALTIC:
Gdańsk-Gdańsk

Dufour 460
(lub podobny)

Cena: 2190zł

Start: 23.03.2024r. godz. 18.00
Meta: 30.03.2024r. godz. 08.00

Baleary Wschodnie:
Majorka-Minorka-Cabrera-Majorka

Dufour 460
(lub podobny)

Cena: 2690zł

Dodatkowe  informacje o rejsie

Dlaczego warto płynąć z nami na rejs stażowo-szkoleniowy?

Jachty w naszych rejsach prowadzą skipperzy posiadający doświadczenie i najwyższe kwalifikacje. Rejsy organizujemy na opływanych akwenach i korzystamy z bezpiecznych, nowoczesnych jachtów. Kursy żeglarskie i rejsy szkoleniowe znajdziesz na stronie kursy żeglarskie.

Pływamy 7 dni (od soboty  godz. 18:00, do soboty godz. 09:00). Start i meta rejsu w Gdańsku.  Pływamy dużym jachtem 45-50 stóp (4 kajuty – 8 koi), nikt nie śpi w messie . Na rejsie będziemy doskonalić umiejętności sterowania dużym jachtem w różnych warunkach. Cała załoga bierze udział w pracy na jachcie, kapitan dzieli uczestników na wachty, które wykonują swoje obowiązki wspólnie. W planach jest pływanie i jeszcze raz dużo pływania. Zawiniemy do portów, ale wtedy gdy będzie taka potrzeba. Skład 7+1 (kapitan), wszyscy uczestniczą w pracach na jachcie, kapitan przydziela wachty. Każdy będzie miał możliwość sterowania dużym jachtem. Ww trakcie rejsu będą warsztaty nawigacyjne, warsztaty z bezpieczeństwa oraz wiele innych ciekawych zajęć przygotowujących do samodzielnego prowadzenia jachtu morskiego. Za dodatkową opłatą możliwość odbycia szkolenia z SRC. Na koniec rejsu dla chętnych przewidujemy egzamin na patent jachtowego sternika morskiego. Na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo załogi. Dbamy o dobrą, żeglarską atmosferę

 Każdy uczestnik otrzyma opinię z rejsu (przyda się do stażu na Jachtowego Sternika Morskiego lub do stażu na Kapitana).

Co planujemy w czasie rejsu?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Uczestnicy rejsu wspólnie decydują o zaprowiantowaniu jachtu na każdy dzień w świeże, zdrowe produkty, z których będą mogli sami przygotować sobie posiłki.

Po przylocie do mariny, część załogi udaje się do pobliskiego supermarketu, celem dokonania podstawowych zakupów. Sugerujemy, aby uzupełniać zapasy na bieżąco w lokalnych sklepach i na miejscowych bazarach. Gwarantuje to wciąż świeżą żywność oraz możliwość skosztowania lokalnych specjałów. Zaletą takiego rozwiązania jest duże urozmaicenie posiłków i dopasowanie do indywidualnych gustów wszystkich uczestników szkolenia. Skiper służy pomocą w przygotowaniu odpowiedniej listy zakupów.

* Skiper nie partycypuje w kosztach związanych z wyżywieniem. Korzysta z zaprowiantowania zakupionego przez załogę.
**Zaproszenie skipera do wspólnego jedzenia (np. wyjście do knajp, restauracji i barów) poza jachtem, jest mile widziane, ale leży wyłącznie w gestii uczestników.

Płatności i warunki rejsu

Co zawiera cena a czego nie zawiera:

Cena zawiera:
– czarter jachtu
– realizację programu rejsu, uzależnioną od warunków pogodowych
– instruktora/skippera
– opłaty postojowe jachtu w porcie macierzystym

Cena nie zawiera:

Do podziału na załogę (kapitan nie partycypuje w kosztach) płatne na miejscu do instruktora w gotówce pierwszego dnia szkolenia i rozliczane na koniec szkolenia:
– zwrotna kaucja jachtu (o ile w trakcie szkolenia nie było strat lub zniszczeń na jachcie –   
  odpowiedzialność solidarna uczestników),
– sprzątanie jachtu po rejsie+ gaz kuchenny dla jachtu,
– opłaty postojowe w portach poza portem macierzystym,
– paliwo zużyte podczas rejsu: (w przypadku zamkniętych stacji paliw rozliczenie z motogodzin + webasto),
– wyżywienie na jachcie – kwota będzie ustalona i rozliczona przez załogę.
Wszystkie powyższe płatności są dokonywane na miejscu, gotówką do rąk skippera lub wyznaczonego członka załogi.

Wysokość dopłat:
-wyżywienie ok. 15 euro/osoba na dzień,
-składka burtowa (porty, kaucja, paliwo, sprzątanie, pościel i ręczniki) – 260 euro/osoba.
Skipper nie dokłada się do składki na wyżywienie i do składki burtowej.

Opłaty indywidualne:
– transport do i z miejsca zaokrętowania
Wybór kabiny:
Przydział kabin na jachcie odbywa się na miejscu na zasadzie losowania lub uzgodnień załogi. W ostateczności miejsca wyznacza skipper. Nie dotyczy to osób, które wykupiły opcję wcześniejszego wyboru kabiny.

Warunki płatności:
50% ceny płatne w ciągu 3 dni od daty wysłania Umowy.
50% ceny płatne w ciągu 30 dni przed planowaną imprezą.
W przypadku podpisania umowy na 30 dni przed rejsem lub mniej – płatność 100% w terminie 3 dni od dnia podpisania umowy. Wszystkie dodatkowe składki płatne gotówką przed rozpoczęciem rejsu do kapitana w pierwszym dniu rejsu.

Miejsce rozpoczęcia i zakończenia

Rejs rozpoczynamy w La Lonja Marina Charter, adres: Muelle La Lonja s/n, 07012 Palma, Balearic Islands, Hiszpania i tam też kończymy. Port jachtowy możesz zobaczyć tutaj >>>
Pływamy po Archipelagu Balearów. Kierunek i trasa rejsu zostanie zaplanowana przed jego rozpoczęciem przez Kapitana

Kapitan

Kapitan prowadzący jacht: Darek Kożuch.
Ma doświadczenie na wielu akwenach morskich. Instruktor żeglarstwa i motorowodny. Szkoli na wielu jachtach i akwenach. Przewodniczący komisji egzaminacyjnej. Prowadzi szkolenia SRC

Umowa

Po Twoim zgłoszeniu na rejs, wysyłamy  umowę, w której są zawarte wszystkie szczegóły związane z organizacją rejsu. W umowie podany jest również numer konta na który należy wpłacić pieniądze.
Harmonogram płatności:
I rata – 50% – w terminie 3 dni od daty zamówienia (zgłoszenia) udziału w rejsie,
II rata – 50% – w terminie 30 dni przed rozpoczęciem rejsu.
W przypadku zgłoszenia się na rejs w terminie krótszym niż 30 dni przed rejsem, należy opłacić całą należną kwotę. Nie wpłacenie, wymaganych należności skutkuje anulacją rezerwacji i potrąceniem kosztów anulacji, zgodnie z regulaminem.

Może Cię zainteresować..

Szkolenie z manewrów portowych

Manewrówka dużym jachtem morskim
Termin: 01.03-03.03.2024r
Start i meta: Gdańsk

Cena: 1800 zł

Opis jachtu

Jacht OCEANIS 473

Oto łódź, która zabierze Cię na rejs po Balearach! Prawdziwa pływająca perełka. Jacht zbudowany przez stocznię Beneteau świetnie się sprawdza we wszystkich warunkach wiatrowych. Oceanis 473 dostarczy niesamowitych wrażeń każdemu, kto zechce nim popłynąć. Na pokładzie tego komfortowo wyposażonego jachtu żaglowego wyposażonego w trzy prysznice, może wygodnie przebywać 8 osób w czterech kajutach.Jednostka jest wyposażona w  mnóstwo dodatków, takich jak autopilot, bimini i elektryczna winda kotwiczna, a także prysznic na zewnątrz. Odkryj piękno Balearów z ich licznymi zatokami i portami, korzystając z komfortu tego jachtu żaglowego.

Dane techniczne

 • Port: Palma de Mallorca
 • Model: Oceanis 473
 • Długość: 14,3 m
 • Szerokość: 4,31m
 • Zanurzenie max: 2,10m
 • Max. pasażerów: 10
 • Koje: 8+2 (w messie)
 • Kabiny: 4
 • Łazienki/toalety: 3
 • Powierzchnia żagli: 120m2
 • Dinghy: w standardzie (silnik zewnętrzny w opcji)
 • Zbiornik z wodą: 590l
 • Zbiornik paliwa: 253l
Wyposażenie dodatkowe: prysznic zewnętrznym, bimini, sprayhood, ploter zewnętrzny, autopilot.

Galeria

Rezerwacja rejsu stażowo-szkoleniowego

Kontakt bezpośredni w sprawie rezerwacji:
Zadzwoń: tel. +48 570 353 171
Mail: szkolenie@korsea.pl

Użyj poniższego formularza do zapisu na szkolenie. Po wysłaniu wstępnego zgłoszenia czekaj na kontakt z naszej strony. Otrzymasz umowę i informację o trybie dalszego postępowania.

Rejs stażowo-szkoleniowy - dodatkowe informacje
Czy Majorka to dobre miejsce do żeglowania?

Tak, Majorka to doskonałe miejsce do żeglowania. Jako największa z hiszpańskich Balearów, szczyci się wspaniałymi liniami brzegowymi, krystalicznie czystą wodą oraz różnorodnością pięknych kotwicowisk i przystani. Śródziemnomorski klimat wyspy, z ciepłymi latami i łagodnymi zimami, zapewnia sprzyjające warunki żeglarskie przez większą część roku.

Adventure is free

Szkolenia

Zapisz się, aby być na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera. Bądź na bieżąco z promocjami i aktualnościami. Zapisując się akceptujesz  naszą Politykę Prywatności

Korsea Adventure is free

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping