https://korsea.pl

SZKOLENIA MOTOROWODNE

Kurs motorowodny i patent sternika

Szkolenia motorowodne

Zajęcia praktyczne i egzamin zajmą Ci jeden dzień. Kurs motorowodny i patent sternika z KORSEA!

Fascynujący świat sporów motorowodnych stoi otworem dla wszystkich posiadających uprawnienia sternika motorowodnego. Na rynku jest wiele szkoleń umożliwiających zdobycie patent sternika motorowodnego, oczywiście jeśli go jeszcze nie posiadasz. Pierwsza bardzo ważna informacja jest taka, że raz zdobyte uprawnienia ważne są do końca życia i nie trzeba ich w żaden sposób uaktualniać. Druga informacja to to, że patent motorowodny to możliwość pływania jachtami motorowymi na śródlądziu bez ograniczeń, oczywiście w ten zakres wchodzą również skutery wodne. Jeśli masz pytania pisz lub dzwoń do nas bezpośrednio.

O szkoleniu

W naszej Akademii Motorowodnej i Żeglarskiej organizujemy najlepsze szkolenia motorowodne kurs motorowodny na patent sternika na Zalewie Zegrzyńskim. Dlaczego się tak cami chwalimy? Dlatego, że wkładamy w to całe serce, pasjonujemy się tym no i posiadamy najlepszy sprzęt. O to szczegół:

Szkolenia motorowodne - sternik motorowodny

Kurs motorowodny na patent sternika w Akademii Żeglarskiej i Motorowodnej KORSEA to przygoda, frajda i dużo przyjemnych emocji. Kurs praktyczny i egzamin na patent sternika motorowodnego zrobisz w jeden dzień. Teorii uczymy online i w sposób umożliwiający naukę w dowolnym miejscu i czasie. Wszystko przygotowaliśmy tak aby kandydatom na patent sternika umożliwić wiele sposobów i możliwości nauki, ponieważ mamy w tym doświadczenie i wiemy jak przystępnie przekazać Wam wiedzę motorowodną. Zapraszamy do Zegrza.

Korsea szkolenia motorowodne kurs sternika motorowodnego

STERNIK MOTOROWODNY

Kurs motorowodny - morski sternik motorowodny

Szkolenia motorowodne na morskiego sternika motorowodnego to następny stopień wtajemniczenia dla motorowodniaków. Szkolenie praktyczne i egzamin na patent morskiego sternika motorowodnego również możesz zrobić w jeden dzień. Wcześniej przygotuj się z teorii, której  nauczysz się w trybie online i w taki sposób, który umożliwi Ci naukę tak jak będziesz chciał. Przygotowaliśmy nasze szkolenie tak aby kandydaci na patent sternika morskiego uczyli się w przyjaznej i bez stresowej atmosferze. Zapraszamy na Zatokę Gdańską.

Korsea szkolenia motorowodne kurs morskiego sternika motorowodnego

MORSKI  STERNIK MOTOROWODNY

Sprawdź swoją wiedzę na patent sternika

Jesteśmy profesjonalnymi instruktorami motorowodnymi, cały czas podnosimy swoje kwalifikacje w tym pedagogiczne związane z przekazywaniem wiedzy kandydatom na sterników. Pytają nas często kandydaci czemu tak dużo wiedzy teoretycznej muszą opanować przed kursem lub  w czasie kursu, twierdząc że to do niczego nie jest potrzebne. Zaczynając swoją przygodę z motorowodniactwem rzeczywiście musisz przyswoić sobie pewien zakres wiadomości podstawowych, tego nie zmienimy. Wydaje się na początku, że jest tego dużo ale uwierzcie nam później zmienicie zdanie. Warto poświęcić chwilę na sprawdzenie swoich umiejętności, nawet tylko dla samego siebie. Zapraszamy na nasze szkolenia motorowodne i zapraszamy do zabawy.

KORSEA testy próbne motorowodne

Testy ćwiczeniowe dla motorowodniaków

Nasze testy to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy teoretycznej. To może być też świetny sposób na przypomnienie sobie lub odświeżenie tego czego nauczyłeś się na kursie motorowodny. Robiąc szkolenia motorowodne uważamy też, że taki sposób nauki i przygotowanie się do egzaminu na patent motorowodny to jeden z lepszych sposobów na zapamiętanie konkretnych informacji

Kurs motorowodny jednodniowe, indywidualne i weekendowe

W naszej akademii KORSEA przyjęliśmy, że szkolenia motorowodne będą z założenia przyjazne dla uczestników szkoleń i kursów na patenty motorowodne. Dajemy możliwość wyboru i indywidualnego podejścia do kursu i egzaminu. Proponujemy szkolenia indywidualne, w dni robocze oraz szkolenia weekendowe standardowe. Z KORSEA zdobędziesz patent sternika – gwarantujemy!

JEDNODNIOWY

Kurs jednodniowy to propozycja szkolenia dla zapracowanych i zabieganych. Kosztuje więcej niż szkolenie standardowe. Intensywne szkolenie praktyczne i teoretyczne zakończone egzaminem na patent sternika. Motorówka i instruktor tylko dla Ciebie, a więc możesz ćwiczyć i manewrować ile chcesz i takie manewry, które są dla Ciebie ważne.

Idealny

W DNI ROBOCZE

Weekendy to rzecz święta, są dla siebie lub dla rodziny. Mamy wiele powodów aby świętować dni wolne od pracy. Dla takich osób, uczestników i kandydatów na sterników mamy propozycję szkoleń w dni robocze. T o jednocześnie najtańsza opcja szkolenia. Dlaczego? Bo my też jesteśmy zawodowcami pracującymi w tygodniu

Najlepszy wybór

WEEKENDOWY

Kursy i szkolenia weekendowe to standardowe i najczęściej wybierane rozwiązanie. Przyjemnie spędzony weekend na wodzie i jednocześnie uzyskanie patentu sternika motorowodnego. Dlaczego nie? Zapraszamy na Zalew Zegrzyński do Zegrza w każdy weekend.

 

Standard

Jak widzisz wyżej w naszej Akademii KORSEA mamy kilka sposobów na organizację szkolenia motorowodnego a każdy ze sposobów ma swoje zalety. Jeśli ważne jest dla Ciebie indywidualne podejście i możliwość wyboru terminu szkolenia to możesz wybrać pomiędzy kursem jednodniowym i kursem w dni robocze. W takim przypadku z kontaktuj się z nami i zaproponuj swój termin szkolenia. Kurs weekendowy na patent sternika motorowodnego to standardowe rozwiązanie i wybierane przez największą ilość uczestników naszych kursów. Pytaj nas o szczegóły jeśli masz pytania.

Program szkolenia sternika motorowodnego

Programy szkolenia na naszym kursie i szkolenia motorowodne zawierają tylko tyle materiałów szkoleniowych ile jest Ci potrzebnych aby opanować wiedzę i umiejętności potrzebne do bezpiecznego i skutecznego sterowania jachtem motorowym. To jest tylko tyle i aż tyle, mówią niektórzy uczestnicy. Wierzymy, że opracowaliśmy program i materiały które trafiają w potrzeby uczestników, ale również z doświadczenia wiemy że od strony instruktorskiej też się doskonale sprawdzają. Nasze szkolenie zawiera sześć głównych modułów szkoleniowych w szkoleniu na patent sternika motorowodnego: Wiadomości o jachtach i silnikach, przepisy, locja, bezpieczeństwo i ratownictwo, meteorologia oraz część praktyczna. Na szkoleniu dla sterników morskich dodajemy nawigację i przepisy morskie. Jeśli chcesz zobaczyć program szkolenia możesz sprawdzić go tutaj.

WIADOMOŚCI O JACHTACH I SILNIKACH

Budowa jachtów Szkolenia motorowodne

WIADOMOŚCI O JACHTACH

Jacht motorowodny to najczęściej mały statek napędzany dowolnym silnikiem.

PRZEPISY ŻEGLUGOWE

KORSEA Kurs motorowodny Przepisy Szkolenia motorowodne

PRZEPISY ŻEGLUGOWE

Podobnie jak w ruchu drogowym, pływanie po  wodzie wymaga znajomości przepisów

LOCJA

KORSEA Patent na sternika motorowodnego

LOCJA

Locja to dział zajmujący się opisem i oznakowaniem akwenów żeglugowych

METEOROLOGIA

Sternik motorowodny ZEGRZE

METEOROLOGIA

Meteorologia to dziedzina zajmująca się opisem i prognozowaniem pogody

BEZPIECZEŃSTWO I RATOWNICTWO

KORSEA Kurs motorowodny Bezpieczeństwo i ratownictwo Szkolenia motorowodne

BEZPIECZEŃSTWO I RATOWNICTWO

Bezpieczeństwo jest najważniejsze, a do tego dobrze jest znać podstawy ratownictwa

PRAKTYKA

KORSEA Kurs motorowodny Manewrowanie jachtem Szkolenia motorowodne

PRAKTYKA

Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka, czyli trening czyni mistrza

Jak zostać sternikiem motorowodny czyli po co Ci ten patent sternika?

Zaczynamy drogę do patentu sternika motorowodnego!

Już słyszymy te opinie, że zarabiają na szkoleniach to polecają patenty, które można zdobyć u nich. Tak potwierdzamy, że możecie zdobyć takie patentu u nas, ale jeśli chcecie to możliwe to jest w wielu szkołach motorowodnych a pewnie również w żeglarskich. Całe szczęście, że jest wybór.  Wracając do tematu, na pytanie jak zostać sternikiem motorowodny odpowiemy: to proste. Po pierwsze musi być chęć, czyli chcesz umieć pływać motorówką, a może skuterem wodnym. W Polsce aby sterować skuterem wodnym musisz mieć patent sternika motorowodnego. W następnym kroku bierzemy się za naukę teorii i praktyki. Oddzielamy te dwie sprawy, choć my jako szkoła też mocno skupiamy się na praktycznym podejściu do żeglowania, no cóż ale teorię też trzeba opanować. Jak to zrobić? Możesz to zrobić sam, jest wiele podręczników do nauki, wiele materiałów szkoleniowych znajdziesz w internecie, nawet testy ćwiczeniowe przygotowujące do egzaminu. Później bierzemy się za naukę praktyki, czyli szukamy kogoś kto nam to pokaże i wykaże się cierpliwością patrząc na nasze początkowe wyczyny. 

Patent i przygoda czeka!

W kolejnym kroku czeka nas egzamin, który znów składa się z teorii i praktyki, o tym możesz dowiedzieć się więcej tutaj. Po zdanym egzaminie wystarczy wysłać wniosek do Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, bo to ta instytucja wydaje patenty. Po około 4 tygodniach cieszysz się patentem. A po co? Właśnie po to by móc bezpiecznie dla siebie i innych sterować wszystkimi  jachtami motorowodnymi na śródlądziu w tym skuterami wodnymi. To świetna zabawa, sport i rekreacja, jeśli jeszcze tego nie próbowałeś, to sprawdź i zacznij, zobacz czy to jest coś co sprawia Ci frajdę. Do zobaczenia na wodzie a jeśli masz pytania to śmiało; pisz lub dzwoń

Kontakt w sprawie kursów motorowodnych

Kontakt bezpośredni w każdej sprawie dotyczącej szkoleń:
Zadzwoń: tel. +48 570 353 171
Mail: szkolenie@korsea.pl

Użyj poniższego formularza. Po wysłaniu zgłoszenia czekaj na kontakt z naszej strony. Otrzymasz odpowiedź najszybciej jak to będzie możliwe.

Szkolenia motorowodne w pytaniach i odpowiedziach
Czy warto zapisać się kurs sternika motorowodnego?

Tak, naszym zdaniem zdecydowanie warto, dlatego że to jeden z fajniejszych sposobów na spędzanie czasu wolnego na wodzie, oczywiście obok żeglarstwa. Warto nauczyć się podstawowych zasad bezpieczeństwa, umiejętności sterowania jachtem czy też poznać przepisy żeglugowe. Można to zrobić samemu ale będzie trochę trudniej i pewnie dłużej. W naszej ofercie znajdziesz na przykład kurs w jeden dzień, jest możliwie.

Na co może pozwalać patent motorowodny?

Patent motorowodny to znaczy patent sternika motorowodnego, bo tak nazywa się pierwszy stopień uprawnień motorowodnych, pozwala na uprawianie sportów motorowodnych w dużym zakresie. Praktycznie możesz pływać każdym jachtem motorowym po wodach śródlądowych, czy to będzie skuter wodny, hauseboat czy szybki jacht to będzie w zasięgu twoich uprawnień. Dodatkowo możesz również pływać jachtem motorowym po morzu, do 2 mil morskich od brzegu.

Czy kursy motorowodne są trudne?

Wiemy, że nie ale ważne jak Ty do tego podejdziesz, jeśli z dobrym nastawieniem i chęcią nauki to taki kurs na pewno nie będzie trudny. Wręcz przeciwnie, przy pomocy naszych instruktorów będzie miło i przyjemnie.

Jak długo trwa kurs sternika motorowodnego?

Tak naprawdę można to zrobić w jeden dzień. Zakładamy jednak że w jeden dzień możesz zrobić praktykę czyli naukę sterowania jachtem i zdać egzamin. Teoria wymaga przynajmniej kilku dni nauki. My polecamy, a wiemy to z doświadczenia, że najlepiej zapisać się na szkoleni tak mniej więcej dwa tygodnie przed egzaminem.

Ile kosztuje kurs na sternika motorowodnegoi?

Ceny za kursy motorowodne zaczynają się od 490zł brutto to cena za szkolenie w dni robocze. Szkolenie w weekend to już koszt 590zł, a kurs indywidualny na specjalnych warunkach to 900zł. Najczęściej cena ta nie obejmuje kosztów egzaminu i wydania patentu. Egzamin to 250zł lub 125 dla uczniów i studentów. Na koniec dolicz jeszcze koszt wydania patentu czyli 50zł, przy czym znów dla uczniów i studentów zniżka czyli 25zł.

Czy sternik motorowodny może pływać jachtem żaglowym?

Tak do 7,5m długości. Taka długość jachtu żaglowego nie wymaga uprawnień, żadnych. Powyżej konieczne jest posiadanie patentu co najmniej żeglarza jachtowego. Co oznacza, że musisz dodatkowo zrobić sobie patent żeglarski, bo trzeba przyznać, że na takim jachcie jest dużow więcej sznurków do żagli.

Jak długo się czeka na patent motorowodny?

Niedługo. Po zdanym egzaminie otrzymujesz zaświadczenie o zdaniu egzaminu na patent. Logujesz się stronie związku sportowego generujesz wniosek i wysyłasz razem z zaświadczeniem  do siedziby związku, choć możesz to dostarczyć osobiście i wtedy rzeczywiście jest szybciej. Wszystko trwa od 2 do 4 tygodni maksymalnie. Patent przychodzi na adres korespondencyjny podany w wniosku.

Czy egzamin na patent sternika motorowodnego jest trudny?

Nie i tak trochę, szczególnie jeśli chodzi o teorię. Po ćwiczeniach praktycznych, na których poznasz podstawy manewrowania jachtem motorowym, część praktyczna egzaminu nie powinna sprawić większych kłopotów. Teoria to 75 pytań i można zrobić tylko 10 błędów, więc dobrze jest przygotować się i poczytać trochę teorii, po prostu naucz się tego co ważne i poćwicz rozwiązywanie testów. Dają więcej pewności siebie na egzaminie na patent sternika motorowdnego.

Jak długo pływa się motorówką na kursie motorowodnym?

Około 2 do 3 godzin, w zależności od grupy uczestników na jachcie motorowym. Nasz jacht szkoleniowy to RIB zarejestrowany na 11 osób, ale na szkoleniach maksymalnie przebywa na nim 4 uczestników. Najczęściej dla takiej grupy czas pływania to ok. 1 godziny dla każdego, ale obserwacja jest też sposobem na naukę. Inaczej jest w szkoleniu indywidualnym, tutaj czas spędzony za sterem jest dłuższy tj. około 2,5 godziny.

Kiedy zapisać się na kurs sternika motorowodnego?

Oczywiście najlepiej wczesną wiosną, choć każdy termin może być dobry. Wtedy jest gwarancja, ze otrzymasz jeszcze patent przed rozpoczęciem sezonu. Organizujemy szkolenia i kursy motorowodne na Zalewie Zegrzyńskim od wczesnej wiosny do późnej jesieni, więc wybór należy do Ciebie, kiedy się zapiszesz na kurs.

Adventure is free

Zapisz się, aby być na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera. Bądź na bieżąco z promocjami i aktualnościami. Zapisując się akceptujesz  naszą Politykę Prywatności

Korsea Adventure is free

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping