https://korsea.pl
KURS NA PATENT MORSKIEGO STERNIKA MOTOROWODNEGO

Szkolenie na patent morskiego sternika motorowodnego nad Jeziorem Zegrzyńskim

Masz wybór !

Proponujemy różne formuły szkoleń na patent morskiego sternika motorowodnych. Organizujemy  je na Jeziorze Zegrzyńskim, Dla Twojej wygody przygotowaliśmy możliwość odbycia szkolenia w wygodnym dla Ciebie czasie i formule. Masz do wyboru: szkolenia w  weekendy, szkolenia indywidualne (termin i godzina szkolenia uzgadniana zgodnie z Twoimi potrzebami) oraz szkolenia dla grup zorganizowanych (również z indywidualnymi terminami). Zapraszamy! Masz wybór!

Patent motorowodnego sternika morskiego

Po co jest ten patent?
Patent motorowodnego sternika morskiego to  uprawnienie do sterowania jachtami motorowymi i skuterami wodnymi wodnymi. Pozwala prowadzić jachty motorowe po wodach śródlądowych i morskich. Żeby zdobyć ten patent musisz mieć skończone 18 lat. Każde szkolenie kończy się egzaminem państwowym. Zajęcia prowadzimy na nowoczesnych jachtach motorowych typu RIB oraz łodziami z silnikiem przyczepnym i stacjonarnym. O wszystkim dowiesz się na naszym szkoleniu. A więcej informacji znajdziesz niżej.

Patent  motorowodnego sternika morskiego uprawnia do:
1. Prowadzenia jachtów motorowych po wodach śródlądowych (również skuterów wodnych) bez ograniczeń
2. Prowadzenia jachtów motorowych o długości kadłuba do 18 m po wodach morskich.

WAŻNE!. Do przystąpienia do egzaminu i uzyskania patentu musisz posiadać 200h stażu w co najmniej 2 rejsach (na jachtach żaglowych lub motorowych) potwierdzonego na podstawie minimum 2 opinii z rejsów morskich.

Kto wydaje patenty motorowodne?
Patenty motorowodne wydaje Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego (PZMiNW). Koszt wydania patentu to 50 zł + opłata za przesyłkę. Wniosek o wydanie patentu po zdaniu egzaminu możesz złożyć  TUTAJ>>>.

Korsea Pantent morskiego sternika motorowodnego

Informacje o kursie na patent morskiego sternika motorowodnego

Ten kurs,  ma Cię przygotować do samodzielnego prowadzenia morskich jachtów motorowych i do zdania egzaminu na patent morskiego sternika motorowodnego. Szkolenie składa się z części praktycznej i teoretycznej. Jest realizowane na podstawie naszego programu szkolenia, przygotowanego w oparciu o wytyczne egzaminacyjne Ministerstwa Sportu. Szkolenie teoretyczne odbywa się on-line. Tak jest praktycznie, wygodnie i bezpiecznie – w czasach covidowych. Masz dostęp do materiałów teoretycznych na 30 dni. To wystarczający czas na opanowanie podstaw teorii, którą trzeba znać aby bezpiecznie poruszać się morskim jachtem motorowym czy skuterem na wodzie. Szkolenie praktyczne to już zajęcia na wodzie, prowadzone przez instruktorów sportów motorowodnych.
Wymagania formalne to ukończone 18 lat. Staż morski nie jest wymagany do szkolenia tylko do egzaminu na patent.

Cena szkolenia i egzaminu

Podstawowa cena szkolenia to: 1400 zł za szkolenie praktyczne i teoretyczne. Zawsze warto sprawdzić PROMOCJE >>>. Do tej ceny doliczyć musisz opłatę za egzamin: 350 zł każdy dorosły. uczniowie i studenci do 26 roku życia mają zniżki 50% (po okazaniu ważnej legitymacji), czyli płacą 175zł.
Razem szkolenie i egzamin to kwota: 1750 zł. Uwaga! Szkolenie odbędzie się, gdy zbierze się grupa 3 uczestników.. W przypadku szkoleń indywidualny i grupowych ceny są inne. Szkolenie indywidualne kosztuje 2100 zł, a grupowe dla grupy 3 osób – 5000zł, a dla grupy 4 osób 6500zł.

Cena zawiera:

Realizację programu szkolenia na patent morskiego sternika motorowodnego – zajęcia praktyczne (minimum 3 godziny pływania jachtem motorowym). Dostęp do: e-patenty  – naszej platformy zawierającej wiedzę teoretyczną w formie e-learningu oraz materiały i pomoce szkoleniowe, a także obszerną bazę pytań testowych on-line. Zajęcia z nawigacji oraz planowanie rejsu w formie warsztatów prowadzonych na jachcie przez instruktora. Ważne abyś dobrze się do nich przygotował przechodząc cały szkolenie teoretyczne. Całe szkolenie razem z egzaminem zajmie ok. 8 godzin.

Cena nie obejmuje:

Opłat za egzamin i wystawienie patentu motorowodnego, zakwaterowania, wyżywienia, dojazdu na miejsce szkolenia.

Szkolenie teoretyczne

Cześć teoretyczna wszystkich kursów odbywa się on-line poprzez dostęp do platformy E-PATENTY oraz dostęp do ćwiczeniowej bazy pytań. Każdy uczestnik otrzymuje również skrypty szkoleniowe w postaci plików pdf, (nie drukujemy materiałów – dbamy o ekologię). Dostęp do platformy edukacyjnej jest ograniczony do 30 dni. Wierzymy, że taki czas jest wystarczający aby opanować podstawy wiedzy teoretycznej dla motorowodniaków. Co znajdziecie na naszej platformie edukacyjnej:

  • skrypty szkoleniowe z każdej tematu objętego programem nauczania
  • prezentacje omawiające konkretne zagadnienia
  • filmy szkoleniowe z wykładami i ważnymi zagadnieniami
  • ogromną bazę pytań, do celów szkoleniowych.

Mamy w tym doświadczenie. Przygotowaliśmy tak platformę szkoleniową aby ułatwić Ci pozyskiwanie nowej wiedzy. Nic tylko przeglądać, czytać i wykorzystywać.

Szkolenie praktyczne

Szkolenie praktyczne nad Jeziorem Zegrzyńskim jest prowadzone przez doświadczonych instruktorów na łodzi JANMOR 700.  Szkolenie praktyczne trwa 3 godziny. W tym czasie opanujesz podstawowe elementy bezpiecznego sterowania łodzią motorową. Powodzenia!

Egzaminy i testy ćwiczeniowe

Egzamin jest zawsze po szkoleniu na patent morskiego sternika motorowodnego. Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest: ukończenie 18 lat, okazanie dowodu tożsamości i uiszczenie opłaty za egzamin w wysokości 350 zł (osoby uczące się w wieku do 26 lat, po okazaniu ważnej legitymacji studenckiej 125zł). Koniecznym warunkiem jest również posiadanie stażu morskiego, czyli wypływane 200 godzin w co najmniej dwóch rejsach morskich.

Zmiany terminu można dokonać do 3 dni przed jego datą.

Testy do ćwiczeń.
Do Twojego użytku przekazujemy zbiór kilkudziesięciu testów próbnych z przedmiotów takich jak: budowa jachtów motorowych, meteorologia, locja i nawigacja, przepisy oraz ratownictwo. Możesz rozwiązywać w każdej wolnej chwili: w domu, jadąc autobusem, metrem lub w przerwie w czasie nauki czy pracy. Sprawdź swoją wiedzę!

Egzamin na patent sternika motorowodnego składa się z dwóch części:

Część teoretyczna to test jednokrotnego wyboru (3 możliwe odpowiedzi) składający się z 75 pytań, na napisanie którego przeznaczone jest 90min. Zadania nawigacyjnego na które przeznaczone zostało 0,5 godz. Dopuszczalna ilość błędów w teście wynosi 10. Zadanie nawigacyjne też musi być wykonane poprawnie. Część praktyczna to już zadania do wykonania na wodzie. Łącznie egzamin potrwa ok. 3 godzin.

Wyniki egzaminu są ogłaszane zaraz po jego zakończeniu.

Miejsce szkolenia i egzaminów

Szkolenia praktyczne przeprowadzamy na Jeziorze Zegrzyńskim. Piękny zbiornik wodny 25 km od centrum Warszawy, umożliwiający uprawianie sportów wodnych. Nasze szkolenia przeprowadzamy w dwóch lokalizacjach:
PORT SZANTA CAFE, port i restauracja w Zegrzu Południowym, ul. Warszawska 47. W porcie działa restauracja z pysznymi jedzeniem (polecamy sandacza). Na terenie portu jest slip i pomosty do cumowania łodzi. Dobry i wygodny dojazd od strony Legionowa lub Nieporętu. Jest wygodny parking. Mapę dojazdu znajdziesz TUTAJ >>>.
REWITA Rynia, ośrodek wypoczynkowy i hotel w Białobrzegach, położony przy ul. Wczasowej 59. Teren ośrodka jest ogrodzony z płatnym wjazdem dla samochodów. Koszt całodniowego biletu parkingowego to 20zł. Ośrodek jest pięknie położony w lesie. Jego atutem jest plaża jedna z najpiękniejszych nad Jeziorem Zegrzyńskim. Przystań umożliwia cumowanie jachtów żaglowych i motorowych. Na miejscu jest również wypożyczalnia sprzętu sportowego. Można wyczarterować jacht lub inny sprzęt wodny. Mapę dojazdu znajdziesz TUTAJ >>>

Terminy szkoleń na patent morskiego sternika motorowodnego

Terminy szkolenia na patent sternika motorowodnego są ustalane indywidualnie. Możesz zaproponować  wygodny dla Ciebie termin. Może być to weekend lub dni powszednie w tygodniu. Skontaktują się z nami a ustalimy termin i szczegóły kursu i egzaminu. Najlepiej użyć do tego celu formularza, który znajduje się na dole strony. 

Ważne informacje dla uczestników

Poniżej znajdziesz informację jak się przygotować do szkolenia i egzaminu. Koniecznie zapoznaj się z nimi.

Na kurs na licencję możesz zapisać się od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Każdy czas jest dobry. A więc do dzieła!

Egzaminy odbywają się po ukończeniu szkolenia zgodnie z harmonogramem. Warunkiem zapisania się na egzamin jest wniesienie opłaty egzaminacyjnej. 

Zaczynając od początku to najważniejszy, jest entuzjazm i dobry humor. A tak na poważnie to ważnych jest kilka rzeczy. Obuwie – na miękkiej podeszwie, zakrywające całą stopę. Odpowiednie ubranie zależne od pogody. Na ciepłe dni lżejsze, a na chłodne najlepiej ubrać się na cebulkę. Koniecznie zabierz ze sobą sztormiak lub kurtkę przeciwdeszczową. Pogoda jest zmienna i zawsze może zdarzyć się przelotny deszcz. Czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem w czasie słonecznych dni. Jeśli masz ochotę coś notować to oczywiście notatnik i długopis.

Jeśli zapisałeś się na egzamin lub szkolenie i z jakichś przyczyn nie możesz się na nim pojawić to, możesz to zgłosić do 3 dni przed datą zapisu. Użyj do tego formularz znajdującego się na dole strony lub po prostu zadzwoń. Postaramy się ustalić wspólnie nowy termin.

Do pobrania - warto przeczytać!

Poniżej masz możliwość pobrania materiałów dotyczących uprawiania sportów motorowodnych, przepisów prawnych i innych przydatnych  druków. Sprawdź co zawierają!

Formularz kontaktowy - Chcesz się zapisać na kurs? Napisz do nas!

Masz pytania? Chcesz otrzymać więcej informacji? A może po prostu zależy Ci na kontakcie z nami. Wykorzystaj do tego celu poniższy formularz. Bądźmy w kontakcie!

Adventure is free

Szkolenia

Zapisz się, aby być na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera. Bądź na bieżąco z promocjami i aktualnościami. Zapisując się akceptujesz  naszą Politykę Prywatności

Korsea Adventure is free

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping