https://korsea.pl

KURSY MOTOROWODNE NA PATENT

Jezioro Zegrzyńskie

Zatoka Gdańska

Kursy na patent sternika motorowodnego na Jeziorze Zegrzyńskim i Zatoce Gdańskiej

Kursy motorowodne umożliwiające zdobycie patentu sternika motorowodnego to uprawnienie, które daje wiele satysfakcji i radości w czasie uprawiania sportów wodnych. Jeśli chcesz popływać skuterem wodnym lub wypożyczyć szybką motorówkę to patent sternika motorowodnego będzie niezbędny. Co zrobić aby zostać sternikiem motorowodny? Nauczyć się teorii, opanować sztukę sterowania motorówką i zdać egzamin na patent. Nie musisz iść na szkolenie, ale na naszych kursach w sposób zorganizowany i systematyczny przekazujemy wiedzę niezbędną sternikowi motorowodnemu. Więcej o patentach motorowodnych piszemy tutaj.

Korsea

Dlaczego patent motorowodny z KORSEA?

Moglibyśmy napisać, że jesteśmy najlepsi bo mamy nowoczesny sprzęt świetnych instruktorów i skutecznie przygotowujemy do egzaminu na patent motorowodny. Tak w rzeczywistości jest, ale wszyscy tak piszą w swoich ofertach szkoleń lub kursów motorowodnych. Co w takim razie wyróżnia nas jako szkołę motorowodną? Tworzymy przyjazną atmosferę w czasie całego szkolenia. Piszemy tak dlatego, że wiemy jakie są oczekiwania słuchaczy. Skąd to wiemy?,  bo ich słuchamy. Program programem a każdy z uczestników szkolenia potrzebuje innego podejścia instruktorskiego.  Kursy motorowodne nie muszą być monotonne i nudne. W naszej szkole takie nie są i nie będą. Wkładamy wiele pracy i wysiłku, po to przekazać uczestnikom wiedzę i umiejętności potrzebne na patent sternika motorowodnego.

Kursy motorowodne KORSEA

Morski sternik motorowodny
Zatoka Gdańska

Kursy motorowodne Zegrze

Sternik motorowodny
Zalew Zegrzyński

Kurs motorowodny Zegrze

Kurs motorowodny Zegrze składa się z dwóch głównych elementów szkolenia czyli części teoretycznej i części praktycznej. Na koniec każdego kursu odbywa się egzamin na patent sternika motorowodnego. Po zapisie na kurs motorowodny i oczywiście po opłaceniu kursu otrzymujesz dostęp do materiałów szkoleniowych online. Co wchodzi w skład tych materiałów? Głównie są to filmy szkoleniowe, prezentacje oraz skrypty z poszczególnych modułów. Mamy na kursie motorowodny następujące moduły: budowa jachtów motorowych i silników, przepisy, locja, elementy nawigacji, bezpieczeństwo i ratownictwo i meteorologia. W tej części szkolenia przewidywane są również spotkania z instruktorem online. Dodatkowo kurs teoretyczny wzbogacony został o testy próbne, które pomagają przygotować się do egzaminu. Możesz ćwiczyć ile chcesz, oswoisz się z rozwiązywaniem testów i odpowiadaniem na pytania egzaminacyjne. Dobrze jest więc wcześniej zapisać się na szkolenie po to aby dać sobie czas na naukę teorii. Nie jest jej dużo ale mimo wszystko potrzebujesz trochę czasu na naukę. Część praktyczna to już pływanie jachtem motorowym na Zalewie Zegrzyńskim. W ustalonym terminie wskakujesz do motorówki razem z instruktorem i ćwiczysz wszystkie te manewry, które są niezbędne do bezpiecznego i skutecznego  pływania. Na koniec jest egzamin, który przeprowadza komisja egzaminacyjna pojawiająca się w umówionym czasie. O egzaminie piszemy więcej tutaj. Jak widzisz taki kurs motorowodny nie jest trudny i wystarczy trochę chęci i czasu aby cieszyć się patentem motorowodnym.

Kontakt z nami

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszystkie pytania.

Możesz też skorzystać z formularza poniżej.

Informacje dodatkowe

Kiedy i jak zapisać się na kurs motorowodny?

Na kurs motorowodny w Akademii KORSEA, na patent sternika motorowodnego możesz zapisać się od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Każdy czas jest dobry. Jeśli dysponujesz wolnymi weekendami to sobota i niedziela będą najlepszym wyborem. W dni powszednie lub popołudnia są dla tych, co nie chcą tracić weekendu. Masz również możliwość wyboru indywidualnego terminu szkolenia teoretycznego i praktycznego. W tym trybie uzgadniamy wzajemnie terminy i tryb szkolenia oraz czas i miejsce egzaminu na patent sternika.

Ile kosztuje kurs motorowodny?

Na rynku szkoleń i kursów motorowodnych istnieje dużo ośrodków szkoleniowych. Ceny szkoleń wahają się od 450zł do 900zł, czyli że rozpiętość jest dość dużą, choć czasami zdarzają się promocje. W naszej szkole ceny są stałe i wynoszą odpowiednio; 490zł za szkolenie w tygodniu w dni robocze i 590zł za szkolenie w weekend. Przewidujemy zniżki dla grup zorganizowanych od 4 osób. Ceny nie obejmują kosztów egzaminów i wydania patentów, o których piszemy gdzie indziej. Również cena nie zawiera kosztów dojazdu, wyżywienia lub parkingu.

Ile kosztuje egzamin na patent motorowodny?

Opłaty za egzaminy na patenty motorowodne są ustalone w rozporządzeniu ministra sportu. Od lat ich wysokość się nie zmieniła i być może jeszcze chwilę będą takie same. Podstawowa opłata za egzamin na patent sternika motorowodnego wynosi 250zł a dla studentów i uczniów obowiązuje zniżka w wysokości 50%, czyli opłata wyniesie 125zł. Niższa cena obowiązuje do 26 roku życia. Wyższa jest opłata za morskiego sternika motorowodnego bo to 350zł, ale tu również dla uczniów i studentów przewidziano zniżkę w wysokości 50%, czyli opłata to 175zł. Najczęściej opłaty są wnoszone gotówką do komisji egzaminacyjnej przed egzaminem. Zmiana terminu egzaminu po skutecznym wcześniejszym zapisie jest możliwa do 3 dni przed rozpoczęciem egzaminu i koniecznie uzgodnij to z organizatorem egzaminu.

Co zabrać ze sobą na kurs motorowodny?

Zaczynając od początku to najważniejszy jest entuzjazm i dobry humor. A tak na poważnie to ważnych jest kilka rzeczy. Obuwie – na miękkiej podeszwie, zakrywające całą stopę. Odpowiednie ubranie zależne od pogody. Na ciepłe dni lżejsze, a na chłodne najlepiej ubrać się na cebulkę. Koniecznie zabierz ze sobą sztormiak lub kurtkę przeciwdeszczową. Pogoda jest zmienna i zawsze może zdarzyć się przelotny deszcz. Czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem w czasie słonecznych dni. Jeśli masz ochotę coś notować to oczywiście notatnik i długopis.

Jak przebiega szkolenie praktyczne a jak teoretyczne?

Szkolenie teoretyczne odbywa się online. Otrzymujesz dostęp do bazy materiałów szkoleniowych obejmujących cały zakres programowy szkolenia. Masz również dostęp do bazy pytań. Rozwiązywanie tych zadań w testach szkoleniowych pozwoli lepiej przygotować  się do egzaminu państwowego. Ta formuła jest bardzo wygodna. Umożliwia dostęp do materiałów w każdym miejscu lub czasie. Możesz w każdej wolnej chwili wejść do bazy i uczyć się. W domu, w autobusie lub w kawiarni. Do dzieła!

Szkolenie praktyczne wymaga Twojej obecności. Po wyborze terminu i miejsca szkolenia razem z instruktorem będziecie ćwiczyć wszystkie podstawowe manewry na jachcie motorowym. Najczęściej będą to RIB-y z silnikiem doczepnym lub łodzie sztywno kadłubowe. Szkolenie trwa 3 godziny zegarowe. Jest przeprowadzane w grupach najczęściej 3-4 osobowych. Opis szkolenia praktycznego znajdziesz w zakładce z wybranym szkoleniem.

Jak zmienić termin zapisu na kurs motorowodny?

Jeśli zapisałeś się na egzamin lub szkolenie i z jakichś przyczyn nie możesz się na nim pojawić to, możesz zgłosić do 3 dni przed datą zapisu. Użyj do tego formularza znajdującego się na dole strony lub po prostu zadzwoń. Postaramy się ustalić wspólnie nowy termin.

Może Cię zainteresować…

Voucher na kurs patent sternika motorowodnego

Voucher na kurs motorowodny to może być dobry pomysł na prezent. Sprawdź tutaj szczegóły >>

Szkolenie manewrowe zatoka Gdańska

Zapraszamy na szkolenie manewrowe jachtem morskim na silniku. To propozycja dla wszystkich żeglarzy i motorowodniaków również, no bo przecież zasady są podobne. Szczegóły sprawdzisz tutaj >>

Więcej informacji

Adventure is free

Szkolenia

Zapisz się, aby być na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera. Bądź na bieżąco z promocjami i aktualnościami. Zapisując się akceptujesz  naszą Politykę Prywatności

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping